Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України, наголосивши, що нові правила уже набрали чинності і їхніми перевагами можуть скористатися як українські, так і міжнародні перевізники.

Читайте також За 5 – 7 днів проблема з паливом зникне, – КМДА

Україна та Польща домовились про бездозвільний проїзд вантажівок з паливом: що відомо

Як зазначили у Міністерстві інфраструктури України, ракетні удари Росії по нафтопереробних заводах та нафтобазах створили критичну ситуацію на ринку палива. Тому головне завдання українського уряду – повна лібералізація міжнародних вантажних перевезень для тимчасового розв'язання цієї проблеми.

У відомстві додали, що нові правила набрали чинності із 6 травня, та закликали перевізників скористатися їхніми перевагами.

Тим часом представник міністерства висловив вдячність колегам та розповів про наступні кроки. Зокрема, про ініціативу спрощення вантажних перевезень та створення максимально простих та зрозумілих правил для перевізників, які транспортують необхідні для України вантажі.

Вдячний польській стороні за конструктивну роботу,
– прокоментував результати переговорів міністр інфраструктури Александр Кубраков.

Як працює бездозвільне перевезення пального

Для бездозвільного в’їзду на територію Польщі перевізникам пального необхідно пройти реєстрацію. Зробити це можна, скориставшись формою за посиланням.

Заповнити форму потрібно не пізніше, ніж за добу до перетину кордону.

Міністерство інфраструктури нагадало, що у квітні Україна та Польща домовилися про збільшення об’ємів залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу. Зокрема, сторони створять спільне логістичне підприємство вже найближчим часом.

Дефіцит пального в Україні: коротко

  • З кінця квітня в Україні виникла проблема із дефіцитом пального. Уряд спробував підняти ціни, проте це не допомогло розв'язати проблему.
  • Через нестачу бензину та дизпалива окремі мережі АЗС ввели обмеження. Згідно із нововведенням, водії змогли отримувати від 5 до 30 літрів палива в одні руки.
  • У середу, 4 травня, на засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад уряд підняв питання дефіциту пального. За результатами зустрічі, було прийнято рішення вивести на ринок 70 тисяч тонн бензину і 40 тисяч тонн дизелю.

До теми – коли пальне з'явиться на АЗС і чи здорожчає: дивіться відео