Російські ЗМІ уже повідомили про руйнування, у мережі опублікували низку відео з місця подій, а кремлівські воєнкори діляться невтішними прогнозами.
Дивіться також ГУР атакувало завод зі збірки "Шахедів" у Татарстані, – ЗМІ
Завод атакували дрони ГУР
Джерела у спецслужбах підтвердили, що ціллю атаки у російському Татарстані, що за понад 1000 кілометрів від України, став завод зі збірки "Шахедів", які окупанти маркують як "Герань-2". Джерела також підтвердили, що внаслідок удару є значні руйнування виробничих потужностей.
Що відомо
Атаку безпілотників у Татарстані було здійснено на підприємства в Нижньокамську та Єлабузі, де можуть виготовляти БпЛА.
Як повідомили у телеграм-каналі Mash близько шостої ранку вибухи були на території особливої економічної зони "Алабуга". Пошкоджень зазнали також завод та гуртожиток. Попередньо, є постраждалі.
Пошкодження унаслідок атаки дронів / Фото росЗМІ
Атаковано завод "Шахедів"
На територію заводу "Алабуга" нібито впали три дрони. Місцева влада відреагувала і підтвердила, що атака була здійснена на підприємства в Єлабузі та Нижньокамську.
"Сьогодні вранці на підприємства республіки в Єлабузі та Нижньокамську було здійснено атаку безпілотних літальних апаратів. Серйозних руйнувань немає, технологічний процес підприємств не порушено. У Єлабузі є постраждалі внаслідок руйнування приміщення. Їм надають необхідну допомогу", – цитують російські видання голову Татарстану Рустама Мініханова.
Момент атаки у Татарстані: відео
В "Алабузі" збирають дрони
Російський військовий аналітик Ян Матвєєв теж повідомив, що в особливій економічній зоні "Алабуга", яка потрапила під удар безпілотників, розташований завод, де виробляють дрони "Шахед". Він міг бути пошкоджений і на думку "експерта", ЗСУ напевно атакують знову.
Швидше за все, російським військовим доведеться ставити туди додаткові комплекси ППО, а охочих там попрацювати стане менше,
– Додав Ян Матвєєв.
Ще у 2023 році стало відомо, що росіяни планували розгорнути виробництво "Шахед"-136 у так званій особливій економічній зоні промислово-виробничого типу "Алабуга" у Татарстані за Волгою у понад 1000 кілометрів від України.
Де розташована "Алабуга": показуємо на карті
Аналітики Defense Express писали, що вартість самої угоди з Іраном щодо придбання ліцензії на випуск, навчання, допомогу у налагодженні, комплектуючих на період часткової локалізації виробництва тощо складає до 1,47 мільярда доларів. А ціна розгортання самого виробництва у Росії оцінювали у 0,9 мільярда доларів.
Більше про "Алабугу"
Її створено у 2006 році з вкрай сприятливими умовами для інвесторів. "Алабуга" стала доволі зручним майданчиком і базою у Росії для цілого ряду іноземних компаній.
З початком повномасштабного вторгнення Росії західні компанії почали виходити з "Алабуги", а заходження китайських підприємств не змогло це компенсувати.
Після невдалих спроб заманити російських виробників дронів та налагодити співробітництво з китайськими компаніями зрештою вийшли на Іран.