Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних Сил Юрій Ігнат, передає 24 Канал. Він наголосив, що наслідки атаки на область не такі катастрофічні, як їх описують.
Дивіться також Найбільш ймовірно, що Хмельницька АЕС була мішенню для російських дронів, – Зеленський
Звідки взялися такі пошкодження
Юрій Ігнат розповів, що коли ППО збиває "Шахед" або іншу повітряну ціль, то відбувається вибух у повітрі. Розривається зенітна ракета, розривається боєприпас – від цього утворюється вибухова хвиля.
Від цього можуть постраждати вікна будинків – у них надзвичайно мало шансів лишитися неушкодженими. Їх обклеюють стрічками саме для того, щоб осколки не вразили людей. Якщо є невелика кількість безпілотників чи ракет над населеними пунктами, то під час повітряного бою такий розвиток подій цілком ймовірний.
Є уламки, є вибухова хвиля. Уламки обов’язково повертаються на землю. Саме тому ми просимо людей йти в укриття. Таким чином є пошкодження покриття, тих самих вікон – всі по-різному рахують об’єкти ураження,
– пояснив речник.
Ігнат додав, що керівникам потрібно з розумінням ставитися до такої інформації, щоб не лякати населення масштабними числами. Він наголосив, що не всі "Шахеди" долетіли до Хмельниччини – частину збили "по дорозі".
Що відомо про атаку на Хмельниччину
- Вночі 25 жовтня російська армія запустила по Україні 11 "Шахедів" – хоч наші військові збили всі дрони, та уламки впали у Славуті та Нетішині, де розташована Хмельницька АЕС.
- Вибухова хвиля повибивала вікна у приміщеннях на території станції. Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що це ніяк не вплинуло на її роботу, але попередив, що наступного разу може не так пощастити.
- Мер Славути розповів, що ушкоджено школи, садочки, лікарня, об’єкти культури, релігійні споруди, а також постраждало близько 300 приватних будинків. За медичною допомогою звернулося 26 осіб, з яких 20 перебувають у лікарні.