На щастя, сили ППО спрацювали результативно. Відомо, що над Дніпропетровщиною вдалося збити 8 таких безпілотників, а ще один – над Житомирщиною. Тож вони успішно поповнили статистику втрат ворога у війні проти України.
Читайте також Вічного польоту: чому вибухи на аеродромах стратегічної авіації стали найбільшою ганьбою Росії
Дронами намагалися атакувати Дніпро
Як зазначає глава Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко, ніч в області була гарячою. Він зауважив, що окупанти атакували її як дронами-камікадзе, так і важкою артилерією й "Ураганами".
Щодо безпілотників, то їх успішно приземлили військові з повітряного командування "Схід". За словами Резніченка, їм вдалося збити усі вісім БпЛА, якими окупанти намагалися атакувати Дніпропетровську область. Глава ОВА зазначив, що попередньо мовиться про ті самі "Шахіди-136".
Цієї ночі неспокійно було також на Житомирщині. Як зазначив глава ОВА Віталій Бунечко, під час повітряної тривоги окупанти намагалися атакувати область дроном типу "Шахід". На щастя, його збили бійці 115-ї бригади територіальної оборони.
Повітряну ціль відслідковували Сили оборони від моменту перетину кордону області до безпосереднього знищення. Жертв та постраждалих на місці падіння немає.
Усе, що залишилося від "Шахіда" на Житомирщині / Фото з телеграма Бунечка
Зауважимо, що у ранковому зведенні Генштабу поділилися статистикою знищених дронів-камікадзе. Згідно з нею, вдалося "приземлити" 14 ударних безпілотників типу "Шахід-136". Крім того, один "Орлан-10" та ще 2 БпЛА, тип яких наразі уточнюють.
Зауважимо, що про атаку дронами по Дніпропетровщині стало відомо пізно ввечері. Мешканці обласного центру повідомили про вибухи. Тоді ж надійшла інформація про нову атаку "Шахідами".
Невдовзі ці відомості підтвердилися. Стало відомо, що у напрямку Дніпропетровської та Полтавської областей вилетіли безпілотники з Півдня.
Чому стало менше атак "Шахідами"
- Відразу ж обмовимося, що на це є ціла низка причин. Так, речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що у Росії було 1 750 "Шахідів", понад 400 з яких ворог уже використав. Зауважимо, що з 13 вересня 300 таких дронів ЗСУ вдалося знищити.
- Тож тепер окупанти усе частіше використовують саме розвідувальні дрони "Орлан-10". Крім того, на "полювання" вони відправляють ударні безпілотники типу "Ланцет".
- Але і це ще не все. Як з'ясувалося, "Шахіди" бояться морозу. На цьому наголосив помічник командувача об'єднаних сил ЗСУ зі стратегічних комунікацій Євген Силкін. І пов'язано це з тим, що відповідні ударні дрони виготовлені з матеріалів, які аж ніяк не розраховані на український клімат взимку.