Аби уникнути покарання, корупціонери інколи дивують своєю винахідливістю. Але буває так, що кмітливість все-таки не спрацювала.

Читайте також: Перевірять на поліграфі: у Держприкордонслужбі розповіли, як боротимуться з хабарниками

Список незвичайних, смішних та часом навіть сумних історій про хабарі опублікувала організація Transparency International.

Хабарі авіакитками (Казахстан)

Інспектор міграційної поліції у Казахстані брав незвичні хабарі. Оскільки він допомагав іноземцям швидше оформлювати документи для роботи, він вимагав, аби вони натомість платили йому авіаквитками.

Хабарі платили авіаквитками
Хабарі платили авіаквитками

Так, інспектор запланував безліч подорожей з вартістю квитків близько тисячу доларів. Проте, йому не вдалося здійснити свій задум, бо його затримали та засудили на 7 років позбавлення волі.

Гроші у коробці цукерок та упаковці віскі (Україна)

Кілька років тому ГПУ писала, що спіймала кількох таких "творчих" корупціонерів. Так, одному поліцейському на Київщині намагалися дати хабар розміром 5 тисяч доларів у коробці Raffaello. Цікаво, що у Кропивницькому працівник прокуратури вимагав 10 тисяч доларів у подарунковому наборі Jack Daniel's, проте виявили там 40 тисяч доларів.

Хабар заховали у коробку цукерок
Хабар заховали у коробку цукерок

350 мішків гною (Казахстан)

Голова виконавчого органу одного із сільських округів у Казахстані вимагав за підпис на документах для отримання земельної ділянки хабар мішками гною. Ідея дуже логічна, адже 350 мішків добрива ще у 2017 році коштували близько 550 доларів. Але за хабар чиновник отримав штраф у 30 разів більший.

Хабарі дорогоцінним камінням (Китай)

Так, колишньій віцегубернатор провінції у центральному Китаї мав любов до нефритів. Своє захоплення він не приховував: щодня чиновник одягав нефритове намисто й носив із собою в кишені маленький ліхтарик і збільшувальне скло, аби розглядати нові нефрити.

Коштовне каміння – нефрит
Коштовне каміння – нефрит

Як він брав хабарі? План робочих поїздок часто включав відвідування ринків із нефритом. Там він і вимагав нефрити. Загалом, його колекція каміння була вартістю у 1,6 мільйона доларів.

Сам собі крамниця (Росія)

Цікаво, що хабарі – це не тільки можливість отримати щось неправомірним шляхом, таким способом можна ще й позбутися зайвих речей. Так, викладач однієї академії в Росії вимагав за оцінки "купити" у нього непотріб за списком. Наприклад, сертифікат на покупку в рибальській крамниці, касетний магнітофон, друкарську машинку і, навіть, шорти.