Про це заявив єпископ Української греко-католицької церкви, президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк, передає "Радіо Свобода".

Читайте також: Розкольник православ’я: що буде з РПЦ після від’єднання від Вселенського патріархату?

Він відзначив, що зміни, які відбуваються в православному світі, вплинуть на життя країни, на церковне життя та в тому числі, на життя УГКЦ. Єпископ також наголосив на важливості перспективи об'єднання різних українських православних церков, адже "християни, покликані Богом бути разом".

"Перед своїми страстями Христос просив своїх апостолів триматися разом, бути єдиними. І це є ганьбою для християнства, що ті, які проголошують, любов до Христа, любов до ближнього, не любляться взаємно, не можуть знайти згоди. Тому кожен реальний крок до поєднання – велика радість для християн", – заявив Ґудзяк.

За його словами, створення єдиної помісної церкви, надання їй Томосу про автокефалію стане великим надбанням для країни.

"Україна – одна з найбільших країн у світі за числом практикуючих православних християн, і вона має право на те, щоб згідно з православною практикою, бути самоврядною. Це також є важливою подією для багатьох мільйонів українських вірних УПЦ КП та УАПЦ, про які інші православні церкви (УПЦ МП, – 24 Канал) казали, що вони є неблагодатними, що Бога там нема, що їхні таїнства недійсні", – додав єпископ.

Священослужитель також пояснив, чим корисне об'єднання православних патріархів для Української греко-католицької церкви.

Для греко-католиків важливо, що коли українські православні об'єднаються, то є надія на те, що з однією церквою буде легше вести богословський, духовний, екуменічний діалог,
– додав він.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Як заявив журналістам за підсумками засідання синоду керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон, Синод РПЦ "визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем".

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео