Про це 24 Каналу розповів білоруський опозиціонер та заступник голови Об'єднаного перехідного Кабінету Білорусі Павло Латушко. На його думку, найманці Пригожина можуть бути використані для провокацій в сусідніх з Білоруссю країнах.

Дивіться також Чи становить "переїзд" вагнерівців до Білорусі загрозу: Зеленський та Дуда прокоментували

Як Лукашенко може використати ПВК "Вагнер"

Білорусь може стати базою для ПВК "Вагнер", яку вони будуть використовувати у двох цілях.

"По-перше, вони зможуть використовувати Білорусь як транзитну базу для передислокації своїх сил з Африки. Все ж таки, Пригожин мусить якось заробляти гроші, які він до цього заробляв на війні", – припустив Латушко.

По-друге, на цій базі може бути додатковий рекрутинговий центр для російських громадян. Це може також стати способом для розвантаження білоруських в’язниць.

"За інформацією міжнародних спостерігачів, станом на сьогодні Білорусь має найбільшу в Європі кількість в’язнів на 100 тисяч населення. ПВК Пригожина могло б допомогти Лукашенку в розвантаженні цих в’язниць", – зауважив опозиціонер.

Павло Латушко про наслідки перебування ПВК "Вагнер" у Білорусі: дивіться відео

Які загрози від перебування найманців у Білорусі

На жаль, ця передислокація "Вагнера" у Білорусь створить додаткові загрози для її сусідів. Не стане виключенням і Україна, навіть попри те, що наша держава дуже надійно захищає свій північний кордон.

"Я завжди казав, що головна функція Лукашенка – створення перманентної загрози. Через союз Лукашенка з Росією Україна мусить тримати частину своїх підрозділів подалі від фронту", – наголосив Латушко.

Інші сусіди Білорусі також відреагували на цю загрозу. Наприклад, нещодавно Бундесвер вирішив перекинути 4000 своїх військових на територію Литви.

Білоруський опозиціонер переконаний, що це зроблено не з метою охорони вільнюського саміту НАТО. Йдеться про пряму загрозу для Балтійських країн від агресора.

Водночас на кордоні з Польщею Білорусь продовжує перекидати мігрантів через кордон. І якщо додати до цього появу в Білорусі ПВК "Вагнер", можна зрозуміти, наскільки великими є ризики для європейської безпеки.

Як ПВК "Вагнер" опинилася в Білорусі

  • Очільник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин тривалий час кидав виклик російській владі, аже поки 23 червня той після нібито обстрілу з боку російської армії оголосив про "марш на Москву".
  • Протягом 24 червня найманці Пригожина зайшли в Ростов, Воронеж та Липецьк. Однак за 200 кілометрів до Москви, яку вже готували до облоги, колони ПВК "Вагнер" зупинилися.
  • В той же вечір за посередництва Лукашенка заколот Пригожина закінчився, так і не досягши кульмінаційної точки. "Вагнер" оголосив про завершення свого маршу, а Росія запропонувала найманцям або контракт у російській армії, або заслання в Білорусь.