Про це 24 каналу ексклюзивно розповів директор фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим". Він також зазначив, що це суттєва проблема, адже у росіян і до того все було непогано.
Читайте також Німеччина чи Франція могли б не встояти: Тарас Чмут про зброю та війну
"Іранські безпілотники не такі погані, як ми собі можемо гадати. Вони десятиліттями вкладали кошти у їх розвиток, постійно використовували їх на своїх противниках", – каже Чмут.
За словами керівника "Повернись живим", у великій кількості, ці БПла можуть перерости із тактичної переваги у стратегічну.
У цих безпілотників також є ударні версії і одномоментне отримання великої кількості непоганих безпілотників, може призвести до серйозних потреб у нас, враховуючи доволі неоднозначну ситуацію із військовою ППО
Чи дієві дрони-камікадзе в ході російсько-української війни
За словами Тараса Чмута, потрібно розуміти під які задачі використовується той чи інший дрон. Наприклад, Switchblade-300 призначений для ураження одиночної цілі – умовно, кулеметник.
Switchblade-600 вже можна використати для знищення об’єкту бронетехніки, наприклад. Якщо ми говоримо про кількість, яку ми маємо – то Switchblade-600 у нас небагато,
– зазначає Тарас Чмут.
За його словами, якщо оцінювати інші безпілотники – то відгуки доволі неоднозначні, десь краще, а десь гірші.
"Ця війна вкотре продемонструвала, що між тим, що заявляють виробники у рекламі і в реальних бойових діях – може бути прірва", – резюмує керівник благодійного фонду.
Повний стрім-інтерв'ю із Тарасом Чмутом: дивіться відео