Таке "прозріння" вже наступає. Про це 24 Каналу розповів політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Він нагадав, що 13 лютого відбувся візит міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто до Білорусі. Такого не було впродовж останнього періоду, щоб хтось з країн ЄС приїздив до Алєксандра Лукашенко.

Дивіться також Тактичний крок Зеленського: для чого президент запросив Орбана в Україну

Білорусі та Угорщині стало очевидно, що Україна не програє

На його думку, схоже, що саме через Угорщину відбуваються контакти вже в публічній площині з владою Білорусі, яка толерує російській агресії. Хай там як, Угорщина є членом Європейського Союзу та НАТО.

Для чого Сійярто туди приїхав? Нібито говорити про "мирні переговори". Звісно, що Україна до цього ставиться негативно: якого дідька ви розмовляєте про наші "мирні переговори", не допомагаючи Україні? Адже саме Білорусь надала свою територію для наступу росіян в Україну, а Угорщина не підтримує санкції проти Росії,
– нагадав експерт.

Він зауважив, що це відбувається, тому що Білорусі та Угорщині стало очевидним, що Україна не програє. Особливо після того, як Володимир Зеленський відвідав Європейську Раду. Там він виступав перед європарламентарями. А Орбан дивився на нього з "кислим" обличчям.

Чи можуть Білорусь та Угорщина "зрадити" Росію: дивіться відео

Якщо вдасться вирвати Білорусь з лещат Росії, це буде перемога

Клочок вважає, що це також є свідченням того, що Угорщину на сьогодні утримують у складі Євросоюзу різними методами. Адже виключати її не можна, хоча Росія провокує, а Угорщина спекулює на цьому, – це стане поганим прецедентом.

Якщо вдасться вирвати з російських лещат Білорусь, це буде перемога на міжнародному рівні,
– зазначив політичний експерт.

За його словами, якщо хоч одна країна, яка раніше була за Путіна, заявить, що підтримує Україну (так, вони "перевзулися в повітрі" – потім з цим розберемося), потужність Росії набагато просяде.

"Важливо не тільки протистояння зброєю, але й важлива дипломатична робота, яка наразі проводиться", – наголосив Валерій Клочок.

Візит глави МЗС Угорщини Петера Сійярто до Білорусі

  • Петер Сійярто прилетів до Мінська, щоб "представити мирну позицію". На його думку, зупинити кровопролитну війну Росії проти України можна лише "мирним шляхом". Він додав, що він готовий прийняти шквал критики за свою "мирну позицію", яку представив на переговорах у Мінську.
  • Політолог Ігор Рейтерович, коментуючи візит Сійярто до Білорусі представляти "мирну позицію" щодо війни в Україні, вважає, що тут причетний і Кремль. За його словами, тут є кілька мотивів, які в черговий раз демонструють нахабну позицію Угорщини.
  • Полковник запасу ЗСУ Роман Світан зауважив, що від співпраці Білорусі та Росії у війні проти України може суттєво постраждати економіка Угорщини. Саме тому, найімовірніше, Сійярто полетів вмовляти Лукашенка ухилитися від певних наказів Путіна.