Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини. Дмитро Лубінець також показав кадри обміну й розповів подробиці.
Дивіться також Україна повернула додому ще 103 захисників, серед яких азовці
Обмін полоненими 14 вересня
Омбудсман зауважив, що другий день поспіль ми маємо чудові новини. Сьогодні в Україну вдалося повернути ще 103 наших людей. Зокрема, 82 рядових та сержантів, 21 офіцера. Це захисники Київщини, Донеччини, Маріуполя та "Азовсталі", Луганщини, Запоріжжя й Харківщини.
З російського полону звільнили 103 захисників: дивіться відео
Серед звільнених — оборонці 36 бригади морської піхоти, Нацгвардії, зокрема, 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", прикордонники, представники спецпідрозділу "Кракен". Також є представники Нацполіції й тероборони, ДСНС, підрозділів ЗСУ.
Переважна більшість звільнених – люди, які утримувалися з перших днів війни,
– наголосив Дмитро Лубінець.
Додав, що представники Офісу Омбудсмана перебувають на місці обміну з метою контролю дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права й Женевських конвенцій. Співробітники фіксують, у якому стані звільнені повертаються в Україну, а також інформують про їхні права.
Повернені потребують серйозної реабілітації, адже за час перебування у полоні стан їхнього здоров'я значно погіршився,
– підкреслив Уповноважений з прав людини.
Лубінець подякував за злагоджену роботу держорганам, зокрема, Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими та Об'єднаному центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ.
Сьогодні ще 103 родини отримали довгоочікувану звістку! Сім'ї, які чекають такої ж новини, не втрачайте віри! Ми робимо все, щоб повернути ваших рідних додому,
– заявив Омбудсман.
Зверніть увагу! Загалом з початку повномасштабного вторгнення вдалося провести 57 обмінів військовополоненими й повернути 3672 українців.