Дуже скоро дно Чорного моря може поповнити чергове російське судно. Ним став, зі слів нардепа Олексія Гончаренка, фрегат "Адмірал Макаров", який зараз перебуває у водах біля острова Зміїний.
Читайте також Евакуація з"Азовсталі", росіяни готують наступ на Луганщині: основне за 72 день війни
Про вибух на судні повідомили ще звечора
Як зазначають у виданні, інформація про вибух на "Адміралі Макарові" з'явилася у соціальних мережах 5 травня ввечері. Тепер же стало відомо, що судно таки спалахнуло.
Наразі відомо про активізацію ворожої авіації у цьому районі акваторії Чорного моря. Крім того, до фрегата вже відправили з тимчасово окупованого Криму рятувальні судна.
Згодом стало відомо, що вибух на фрегаті міг статися внаслідок удару українською протикорабельною ракетою "Нептун". Однак, як зазначив журналіст Сергій Лещенко, інформація попередня та потребує офіційної заяви, яка з'явиться згодом.
Джерела 24 каналу повідомляють, що фрегат "Адмірал Макаров" з бортовим номером 499 повертається до Севастополя. Від острова Зміїний він відпливає на малому ходу.
У флоті Росії усього три такі фрегати
Зауважимо, що фрегат "Адмірал Макаров" – один із трьох російських фрегатів типу "Буревісник", створених у рамках проєкту 11356Р. Загалом планували побудувати 6 таких суден. Ще у 2010 та 2011 році міноборони Росії уклало відразу два контракти. Кожен корабель на той час повинен був обійтися країні приблизно у 13 мільярдів рублів.
Актуальні втрати Росії станом на 6 травня
Так, від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України наші військові знищили 24 900 окупантів. Також вдалося вивести з ладу 1110 ворожих танків, 2686 бойових броньованих машин, 502 артилерійські системи та 83 одиниці засобів ППО.
Приземлили 199 літаків, 155 гелікоптерів, 324 безпілотники, а також 90 крилатих ракет. Ну і відправили на дно, як ми вже говорили вище, 11 суден.
У Росії кажуть, що крейсер "Москва" не брала участі у "спецоперації"
Тим часом у Росії рідні продовжують шукати зниклих безвісти моряків, які перебували на крейсері "Москва". Тому самому, який на початку війни послали у відомому напрямку, а у квітні – відправили на дно за допомогою українських ракет.
Так, Дмитро Шкребець, батько одного з моряків, отримав доволі цинічну відповідь від військової прокуратури Чорноморського флоту Росії. У ній йшлося про те, що судно "не було включене до переліку військових з'єднань та частин, які залучаються до участі у "спеціальній військовій операції". Ба більше, у відповіді стверджують, що крейсер узагалі до територіальних вод України не входив.
Варте уваги – ранкове зведення Генштабу за 6 травня: дивіться відео