24 канал отримав від джерел у спецслужбах відповідь військової прокуратури Чорноморського флоту Росії батьку одного з таких "зниклих" моряків.

До теми Загроза висадки десанту та присутність кораблів: росіяни тримають напругу у Чорному морі

Що відповіли батьку російського строковика

Росіянин Дмитро Шкребець намагається знайти свого сина-строковика Єгора. Хлопець проходив службу на "Москві", а тепер – оголошений зниклим безвісти. У військовій прокуратурі Чорноморського флоту цинічно заявили, що судно "не було включене до переліку військових з'єднань та частин, які залучаються до участі у спеціальній військовій операції". Водночас там стверджують, що крейсер нібито не входив до територіальних вод України.


Відповідь рідним російського моряка / Джерела 24 каналу в спецслужбах

Крім того, прокуратура розповіла батьку, що син не повернувся у військову частину. Це сталося після того, як "надзвичайні обставини" призвели до потоплення корабля.

Батько російського строковика не змінив позицію щодо України

До інциденту з сином росіянина Шкребеця, він цинічно писав у соцмережах, що "Україна не повинна існувати". Чоловік підло радів війні й тому, що наші міста обстрілюють. Звісно ж не обходилось без вихвалянь кремлівського диктатора.

Після того, як його син зник безвісти на крейсері "Москва", який Україна успішно знищила, Дмитро Шкребець почав критикувати російську владу. Чоловік прозрів, мовляв, нелюди продовжують брехати. При цьому він пише в соцмережах, що свою позицію до України не змінив.

Шкребець наголошує, що ця ситуація лише відкрила для нього очі на той факт, що всередині Росії є багато ворогів і зовсім немає медіа. Мовляв, відчув це на власній шкурі. Росіянин риторично запитує, як можна так підло замовчувати ситуацію з крейсером "Москва". Знаючи, як Росія відноситься до своїх вояк, коли шле на війну в Україну замість гарматного м'яса, можна припустити, що Шкребець ніколи не отримає відповідь на своє питання.

Позицію росіянина наводить у твітері журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв. За його словами, щоб відбулись певні зміни, треба, щоб росіяни, які виступають за війну, нарешті відчули її ціну.

Що кажуть у Зеленського

На ситуацію відреагував радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. Він вкотре звертає увагу, що вихваляння буцімто росіяни своїх не кидають – це черговий міф. Адже кидають і ще й як, що й доводить ця ситуація.

Кидають, забувають, втрачають, спалюють, викреслюють із історії. Ось і батько строковика, який служив на крейсері "Москва", досі не може дізнатися про долю сина. Один із тисяч покинутих,
– зауважив Подоляк.

За словами Подоляка, російські генерали лише розводять руками в таких ситуаціях. Кажуть, що не воював, не гинув, просто зник. В той самий час вони готують до відправки в Україну нову партію смертників.

"Ні почестей, ні слави, ні виплат, ні медалей. Хто загинув, той програв, хто вижив – залишився калікою з тавром ганьби на все життя. Батьківщина Росія покине завжди", – каже радник глави ОП.

Що насправді сталося з крейсером "Москва"

  • 13 квітня з'явилося повідомлення про пожежу на крейсері "Москва" – це судно атакувало острів Зміїний.
  • У ЗСУ підтвердили, що крейсер загорівся завдяки використанню української протикорабельної ракети "Нептун".
  • "Москва" стала найдорожчою технікою Росії, яку ЗСУ знищували від початку повномасштабної війни.
  • Росії довелося визнати, що крейсер "Москва" пішов під воду. Проте звинуватили вони у цьому погані погодні умови.
  • Згодом у мережі показали, як палав і тонув крейсер "Москва".
  • Флагман чорноморського флоту держави-агресорки міг втратити щонайменше половину екіпажу. Такий висновок зробив військовий аналітик Саттон на підставі супутникових знімків з плацу, на якому вишикувався особовий склад крейсера, та відеозапису, опублікованого російським міноборони.
  • Коли українські війська потопили крейсер "Москва", там перебували 510 членів екіпажу. Росія каже, що жодного загиблого не було, проте багато матросів досі є "зниклими безвісти".
  • Керівництво Росії відправило до місця, де затонув крейсер "Москва", рятувальний корабель. 110-річне судно "Комуна" використають для того, щоб дістати з-під води важливі документи та залишки озброєння.

Більше про те, як тонув крейсер "Москва": дивіться відео