Про це 24 Каналу розповів економіст, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, зауваживши, що вже можна відчути наслідки блокади на кордоні Польщі з Україною.

Дивіться також За волею Кремля розсипати зерно․ Яка роль Росії у блокуванні кордону польськими фермерами

Ціни на деякі продукти знизилися

Як наголосив Пендзин, на українському ринку фіксують перенасичення деякими видами аграрної продукції, яку не дають реалізовувати у Євросоюзу. До прикладу, яйця зараз на 20% дешевші, ніж були минулого року. Цукор подешевшав на 10%, хоч у світі він росте в ціні. Олія на 18% дешевша, ніж рік тому. А хлібобулочні вироби – на 3-4%.

Уявіть собі. Минув рік – інфляція виросла десь на 5,7%. Але маємо на 18-20% дешевший ринок всередині країни. Бо йде перевиробництво. Внутрішні виробники напрацьовують продукцію, яку не мають де збувати. В нас йде перевищення пропозиції над попитом. І ціна знижується,
– сказав Пендзин.

Ситуація із експортом зерна дещо інша. Адже там виробники переформатувалися під Південь. А "зерновий коридор" таки працює.

Інші ж виробники мають певні проблеми. Найімовірніше, той обсяг, який не приймають в ЄС, вони будуть перекидати на нові ринки. Це можуть бути країни Африки, Туреччина тощо. Йде пошук нових ринків.

Блокада українського кордону: коротко

  • 20 березня польські протестувальники вирішили заблокувати пункт пропуску "Медика – Шегині" і для легкових автомобілів, і для автобусів. Станом на вечір вони таки почали блокувати рух лише вантажівок.
  • На цьому тлі польська влада домовилася з фермерами про заборону транзиту деякої агропродукції з України. Зокрема, йдеться про пшеницю, кукурудзу, пшеничне борошно, соняшник, ріпак.
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив, що менш ніж 10 днів тому польська влада обіцяла, що пасажирські автобуси перетинатимуть кордон без перешкод. Однак там не дотримали слова.