Про це заявила голова Ради Ольга Герасим'юк. Вона визнала, що Telegram є зручною платформою, проте державну комунікацію необхідно переводити на інші месенджери.

Читайте також Дезінформаційна мережа в Telegram: як працює російська пропаганда на окупованих територіях

Хоча Telegram і є дуже зручною формою комунікації, але офіційні особи та офіційні державні організації повинні бути поза Telegram, і треба цю заборону негайно запроваджувати,
– заявила очільниця.

Регуляція Telegram

Вона також розповіла, що Нацрада працює з європейськими партнерами для того, щоби внести Telegram у перелік цифрових платформ, які підлягають регуляції. В такому разі платформи можуть бути оштрафованими у випадках порушення законодавства.

Герасим'юк також прокоментувала дії розвідувальних органів у Telegram. За її словами, це "вирішувати їм".

Це (Telegram, – 24 Канал) лише один з механізмів отримання інформації. Але держава старається зробити все, щоб налагодити контакти з цифровими платформами. Я думаю, що потроху треба все ж таки переводити офіційну комунікацію до інших месенджерів,
– підсумувала вона.

Telegram блокував боти, які допомагають у боротьбі з російською агресією

  • Увечері 28 квітня у мережі повідомили, що телеграм-боти, які надавали інформацію Силам оборони, припинили роботу. Окрім офіційних українських ботів, не працювали також бот легіону "Свобода Росії", бот ППО для відстежування "Шахедів", а також боти, за допомогою яких координували рух опору на Півдні.
  • У ГУР МО, коментуючи блокування телеграм-ботів, наголосили, що це відбулося всупереч правилам та заявам, які керівництво Telegram публічно декларувало. Водночас у розвідці додали, що вже відновлюють роботу бота на інших платформах.
  • Згодом у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомили, що офіційні українські телеграм-боти, що допомагали у боротьбі з російською агресією, відновили роботу.