"Страх війни був", – згадує Богдан Єрмохін, який пережив вторгнення ворога у Маріуполь у 2014 році. Хлопець розповів про своє дитинство без батьків, життя в облозі та насильницьке вивезення до Росії.
Дивіться також Вибору не було, – Богдан Єрмохін розповів, як його викрали росіяни й тримали до повноліття
Сирота війни: 14-го і 22-го років
Богдан вважав Маріуполь найкрасивішим місцем до повномасштабного вторгнення у 2022 році. На превеликий жаль, хлопець не може згадати обличчя своїх батьків, які покинули цей світ у 2014 році, але пам'ятає страх та російські прапори.
Я пам'ятаю, що були солдати, я не дуже розумів, хто це, але російські прапори вже були у нас. Звісно, був страх війни, коли я залишився з нею сам на сам, у мене батьки вже померли та нікуди не відправили... Померли більш як 8 років тому,
– ділиться Богдан про початок війни на Сході України в 14-му.
Після захоплення Маріуполя уже у 2022-му, Богдана та інших дітей вивезли до Росії, де їм намагалися промити мізки. Він чимало разів говорив про те, що хоче додому, але зміг втілити в життя мрію лише тоді, коли йому виповнилось 18 років.
На Кремль чекає трибунал
- Міжнародний кримінальний суд в Гаазі в березні 2023 року видав ордер на арешт Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової за викрадення українських дітей. Дії Росії класифіковані як воєнний злочин та геноцидна практика в Нідерландах.
- Міжнародні експерти вважають, що є достатньо доказів для притягнення Путіна до відповідальності, але є значні практичні перешкоди.
- Росія не визнає юрисдикції Міжнародного кримінального суду, що ускладнює юридичні наслідки ордера на арешт. МКС не провадить заочних судів, тому без присутності Путіна судовий процес неможливий.
- Кремлівський ватажок відвідав близько десятка країн після вторгнення в Україну, хоч і його свобода пересувань обмежена санкціями.