Таку думку 24 Каналу висловив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, корупцію, безумовно, треба викорінювати, але її вплив на військову допомогу не такий, як говорять.

Читайте також Пентагон готовий передати Україні ракети ATACMS: чекають на рішення Байдена

Залежності допомоги від корупції немає

Боротьба з корупцією – це те, що є цілком очевидною справою і її реалізація важлива насамперед для України. На думку Подоляка, треба суттєво зменшувати розподільчі функції держави, щоб не було посад, які можна монетизувати. Якщо говорити про концепцію реформування країни в цілому, то наша держава має ставати сервісною, а не дозвільною, коли завдяки певним дозволам можна отримувати "сірі прибутки".

Спілкуючись з різними людьми, я не думаю, що вони, надаючи військову допомогу, щоб ми могли відстоювати свою свободу, життя, будуть це прив'язувати до боротьби з корупцією. Це два паралельні процеси,
– підкреслив радник ОП.

Щодо економічних переговорів, то вони також відбуваються, але стосуються саме економічних взаємин між нами та нашими партнерами.

"У межах цих переговорів партнери, які планують сюди інвестувати, хочуть бачити інший каркас держави, зокрема з погляду антикорупції. Але це переговори економічні щодо того, скільки грошей потрібно сьогодні, скільки завтра, хто стане гарантами, як гроші використовуватимуть – це абсолютно якісні переговорні майданчики, але вони не корелюються з військовою допомогою", – зазначив Подоляк.

Радник глави Офісу Президента пояснив, чи впливає корупція на військову допомогу: дивіться відео

Боротьба з корупцією буде актуальною ще довго

Для того, щоб викорінити корупцію треба провести велику роботу. Це питання економіки, конкурентоспроможності України, яке буде актуальним сьогодні, завтра й особливо після війни.

За словами Подоляка, нам варто розуміти, що у країн-партнерів є певні технічні складові, які впливають на підтримку нашої держави. Наприклад, у короткостроковій бюджетній резолюції США немає допомоги Україні, але це не є бюджетом країни. Тож корупцію і військову допомогу треба розділити на дві різні складові.

Про корупцію на внутрішньому ринку треба говорити, про те, як її викорінювати також, бо вона досі у нас шалена з погляду цинічності й лицемірства, особливо під час війни,
– акцентував Подоляк.

Але щодо військової допомоги, то радник глави Офісу Президента не сумнівається, що ми в повному обсязі отримаємо системи протиракетної оборони, далекобійні ракети, бронетехніку, додаткові можливості щодо авіаційного компонента, бо все це різні паралельні процеси.

Військова допомога Україні: останні новини

  • Палата представників конгресу США схвалила тимчасовий бюджет на 45 днів, в якому не передбачили грошей для підтримки України. Президент США Джо Байден підписав законопроєкт, але закликав не зупиняти допомогу нашій державі. Він висловив сподівання, що спікер зможе виправити ситуацію та забезпечить необхідну для України допомогу в цей критичний момент.
  • Ухвалення у США тимчасового бюджету не матиме впливу на допомогу нашій країні. Речник МЗС Олег Ніколенко пояснив, що це не зупинить надходження допомоги, яка була оголошена раніше. Тоді мовилось про більше мільярда доларів на оборону, а також кошти на гуманітарні та енергетичні проєкти.
  • Речник Держдепу США Метью Міллер під час брифінгу розповів, що обговорював питання корупції з українськими партнерами. Він відзначив, що за останні тижні Україна вжила агресивних дій для її подолання. За словами Міллера, члени Конгресу прагнуть, щоб наша держава й надалі вживала антикорупційних заходів.