Яка мета візиту Борреля в Україну

Дипломат приїхав у нашу країну, аби продемонструвати підтримку Європейським Союзом територіальної цілісності України. Це відбувається на тлі можливої агресії Москви проти Києва.

До теми Боррель перед візитом на Донбас пригрозив Росії

У зв'язку з посиленням військової могутності Росії (біля кордонів України – 24 канал) я перебуваю тут, щоб продемонструвати підтримку ЄС суверенітету та територіальній цілісності України та підтримати послідовні зусилля з реформування, які мають ключове значення для стійкості,
– наголосив політик.

До речі, Боррель обрав саме Україну для першого візиту у році. Тут він спершу зустрінеться з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Після того політики відправляться на Донбас, зокрема у Станицю Луганську.

Далі Боррель вирушить до Києва, де у нього запланована зустріч з українською владою.

Європейський дипломат хоче поговорити з українськими політиками, аби з'ясувати, що їх турбує і як можна це вирішити. Він наголошував, що наша держава може вільно обирати політичні безпекові альянси і партнерства: "Ніхто не ухвалюватиме рішення з питань, пов'язаних з Україною, без України".

Росія може атакувати Україну: коротко

Це може вас зацікавити – історія створення ЄС: дивіться відео

Повний текст публікації Жозепа Борреля у твітері:

Мій перший візит у 2022 році – це Станиця Луганська та Київ, Україна.

У зв'язку з посиленням військової могутності Росії я перебуваю тут, щоб продемонструвати підтримку ЄС суверенітету та територіальній цілісності України та підтримати послідовні зусилля з реформування, які мають ключове значення для стійкості.