Згідно з даними Фонду гарантування вкладів, йдеться про дві категорії боржників: позичальники, які не є керівниками та колишніми акціонерами неплатоспроможних банків, а також позичальники, які є керівниками та колишніми акціонерами неплатоспроможних банків.

Зверніть увагу Microsoft анонсував проєкт спільно з потужною фондовою біржею: перші наслідки та можливості

В Україні оприлюднили списки боржників

Загалом наразі йдеться про борг у розмірі 76 мільярдів гривень. Тоді як суди уже винесли рішення стосовно 3500 справ, пов'язаних зі справами по заборгованості.

Фонд оприлюднив списки боржників відповідно до закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Одна з підстав – кошти потрібно повернути установам, яких визнали банкрутами. Тож дані про боржників, які вчасно не виконали зобов'язання перед неплатоспроможними банками, більше не підпадають під норму про захист банківською таємницею.

Регулятор також повідомив, що список боржників оприлюднили у рамках виконання Листа про наміри Кабміну та Національного банку України до Міжнародного валютного фонду від 08 листопада 2021 року та Меморандуму про економічну та фінансову політику.