Всі загрози для цього напрямку в щоденному фронтовому огляді для 24 Каналу розібрав льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан.
До теми Дві гарячі точки: Світан назвав слабкі місця фронту на Донеччині
Бої на Донеччині
Головнокомандувач української армії генерал Олександр Сирський був на фронті, працював у частинах, які ведуть оборонні дії на Покровському та Курахівському напрямках. Саме там зосереджені головні ударні сили ворога, що намагаються прорвати українську оборону.
Світан пояснив, що зараз там найбільш небезпечним відтинком є Очеретине. Там лінія оборони проходить від Курахового до Карлівки, в Очеретиному росіяни впритул наблизилися до неї.
Підхід до цієї лінії заболочений, тому росіяни пішли по висоті – в Очеретине. Наше основне завдання зараз – зупинити рух росіян в районі цього населеного пункту, ймовірно, Сирський над цим і працював,
– зауважив полковник ЗСУ в запасі.
З боків від Очеретиного останнім часом не фіксується просування, імовірно, росіяни фланги залишили непідсиленими, і зараз будуть працювати над їхнім укріпленням.
"Є можливість їх зупинити. Єдине питання у швидкості руху тієї підтримки, яку виділили США", – підкреслив Світан.
Падіння Су-34
Росіяни підтвердили, що втратили елітний екіпаж на борту літака Су-34.
Авіакатастрофа сталася над Валуйками, що на маршруті російських бомбардувальників, які скидають КАБи на Куп’янському напрямку.
Світан переконаний, що причиною цієї авіатрощі може бути одна з трьох:
- відмова авіатехніки, однак навіть в такому випадку екіпаж зміг би катапультуватися;
- позаштатне сходження боєприпасу. Іноді при скиданні авіабомби під час маневрів може пошкодитися літак, в такому випадку нищиться і літак, і екіпаж;
- знищення українськими засобами ППО. До Валуйок так званий "блукаючий" Patriot дістає, відстань приблизно 80 кілометрів.
Не так важливий механізм, а результат. Адже саме Су-34 є носіями КАБів, і це буде основна ціль найближчим часом після заходу в Україну F-16,
– зауважив Світан.
Удари по флоту Росії
Українські спецслужби підтвердили атаку надводними дронами MAGURA V5 по Чорноморському флоту. З оприлюднених відео помітно, що безпілотні катери оснащені чимось на кшталт зенітно-ракетних комплексів.
Світан уточнив, що це насправді авіаційна ракета Р-73 типу "повітря – повітря".
Подібним ракетам вже загалом понад 50 років. Ракета має теплову головку самонаведення.
Імовірно ГУР оснастили двома такими ракетами MAGURA V5. Певно, поруч також слідував цілевказівник: або локатор, або інша система,
– додав військовий експерт.
Ця ракета працює приблизно як ПЗРК Stinger, однак з дещо більшою дальністю. Проте потребує попереднього цілевказання.
Також ця ракета досить вдало може працювати по російських літаках, оскільки від переляку флот забився в бухти. Можна цілити по повітряних суднах, які намагаються виконувати функцію оборони російських кораблів.