Народний депутат України Федір Веніславський розповів про нові правила бронювання. Член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розповів, як, згідно з новими правилами бронювання, буде визначатися, чи критично важливе приватне підприємство, чи ні.

Дивіться також Що треба знати про складання НМТ з української мови

Чи критичне підприємство визначають відповідні міністерства

За словами Веніславського, в Україні немає жодної різниці між державним і приватним підприємством.

Якщо з погляду конкретного міністерства, до предмета відання якого відноситься діяльність цього підприємства, воно буде визнано критичним, то працівники цього підприємства будуть мати право на бронювання. Причому в тих обсягах, якими передбачено цією постановою,
– зазначає нардеп.

Веніславський уточнив, що постанова не розмежовує, що в енергетичній сфері лише державні або комунальні підприємства мають право на 100% бронювання. Таке ж право мають і приватні підприємства, які займаються енергетичним обладнанням, відновленням енергетики, фортифікаційними спорудами тощо.

Водночас, нардеп наголошує, що конкретний перелік підприємств, які є критично важливим, буде визначати конкретне міністерство і подавати цю інформацію до Міністерства економіки.

Для підприємств ВПК, за його словами, ключовими речами є наявність державних контрактів на виконання тих чи інших робіт, продукції, тих чи інших зразків озброєння, боєприпасів тощо. І чинний контракт дає підстави разом з іншими обставинами, говорити про те, що це підприємство буде критично важливим.

Нові правила бронювання працівників

  • Бронювання військовозобов’язаних, терміни дії відстрочок яких не закінчилися станом на 7 травня 2024 року, буде продовжено. Терміни сягатимуть 3 місяців. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 4 червня 2024 року.
  • Підприємства оборонно-промислового комплексу та енергетики в Україні тепер зможуть бронювати до 100% працівників.Підходи до бронювання працівників оновив Кабінет міністрів. Також було збільшено терміни бронювання працівників критичних підприємств із 6 місяців до року.
  • Кабмін вніс зміни до постанови про бронювання військовозобов'язаних. Тепер окремі підприємства зможуть отримати відстрочку для усіх своїх працівників.
  • Заступник міністра економіки Ігор Фоменко перерахував три напрямки, за якими надається можливість бронювати усіх працівників: підприємства, які забезпечують складові Сил безпеки та оборони, ЗСУ, інші військові формування; підприємства, які працюють у паливно-енергетичному комплексі, затверджені Міненерго; підприємства, які залучені до будівництва фортифікаційних споруд.