Як зазначають у Центрі протидії дезінформації, авіатроща у Броварах активізувала російську пропаганду та ворожі пабліки. У них активно обговорюють моторошну подію та ширять низку версій того, що могло статися.

Читайте також Це не нещасний випадок, а результат війни, – Зеленський про Бровари під час виступу у Давосі

Одна версія безглуздіша за іншу

Наприклад, росіяни поширюють версію про буцімто збиття вертольота українською ППО. Як зазначають у ЦПД, це одна з перших версій пропагандистів. А ще вона – одна з найменш імовірних. Слід розуміти, що жодного стороннього об'єкта на момент падіння вертольота, у повітрі не фіксували.

Не минулося без заяв про неякісний вертоліт. Мовляв, мовиться про повітряне судно, яке купив ще у 2018 році колишній очільник МВС. Але і це твердження окупантів у ЦПД вщент зруйнували. Аналітики підкреслюють, що перед кожним вильотом гелікоптери проходять технічний огляд. І якби несправність під час нього виявили, то повітряне судно просто не використали для польоту.

Також ширилася інформація про "замовне" вбивство екіпажу. У цьому випадку робили акцент на тому, що причетні до цього російські спецслужби. Це ще одна брехня, мета якої посіяти паніку та страх серед українців. Щоб громадяни нашої країни були занурені у ще більший страх.

У ЦПД зауважили, що росіяни також вправляються у цинізмі. Так, глава ПВК "Вагнера" Пригожин вирішив буцімто висловити співчуття жертвам. І це надзвичайно огидно, адже у той самий час його найманці на фронті убивають як наших військових, так і цивільне населення.

Коротко про авіатрощу у Броварах

  • Зауважимо, що вертоліт зранку 18 січня впав поблизу дитячого садка у Броварах, що на Київщині. За наявною інформацією, у дошкільному закладі на той момент перебували 73 маленькі українці. Будівлю внаслідок падіння охопив вогонь.
  • Авіатрощу вже розслідують. Співробітники СБУ мають встановити, що стало причиною катастрофи. Наразі мовиться про кілька версій: порушення правил польоту, несправність вертольота. Не виключаються також умисні дії, які стали причиною моторошного інциденту.
  • Зауважимо, що внаслідок авіатрощі загинуло керівництво МВС України. На борту на момент падіння перебували глава відомства Денис Монастирський, його заступник Євгеній Єнін, а також держсекретар Юрій Лубкович.