Про це повідомив речник президента Чехії Їржі Овчачек у соцмережі.
До теми Замість вигнаної Росії: Чехія офіційно увійшла до Ради ООН з прав людини
Зазначимо, що чехи мають просити дозволу вступити до лав армії іншої країни на підставі закону про військову службу та її забезпечення. Для цього потрібно написати заяву та отримати дозвіл очільника країни.
Зокрема, 11 травня президент Чехії дозволив 103 громадянам своєї країни приєднатися до ЗСУ.
Проте, як наголосив Їржі Овчачек, це рішення президента ще підлягає контрасигнації (має бути закріплене підписом – 24 канал) прем’єр-міністра Чехії.
Що відомо про добровольців з інших країн
До слова, ще 14 квітня чеські дипломати повернулися до Києва та підняли біло-червоно-синій національний прапор своєї країни перед будівлею посольства. Окрім того, голова чеського парламенту Мілош Вистрчіл побував у знищеному росіянами Ірпені.
Раніше президент Володимир Зеленський звернувся до всіх громадян дружніх держав, щоб вони приїхали в Україну і разом з нашими хоробрими Збройними Силами боролися та перемагали російських окупантів.
Ще на початку березня в Україну прибули добровольці з-понад 50 країн світу. Вони допомагають нам у боротьбі з російськими загарбниками. Усі добровольці долучаються до лав Інтернаціонального легіону оборони. Зокрема, воїни прибувають з Польщі, держав Балтії, а також із віддалених країн, зокрема зі Скандинавії, Великої Британії, США тощо.
Деякі іноземці публічно діляться своїми історіями. До прикладу, Сандра вирішила воювати за Україну, коли побачила перші кадри повномасштабного наступу Росії. Жінка спеціально приїхала заради цього з однієї із північноєвропейських країн.
Додамо, що іноземці, які бажають стати пліч-о-пліч з українськими воїнами у боротьбі проти Росії, яка погрожує всій Європі, можуть вступити до Інтернаціонального легіону тероборони. Як це зробити – читайте у статті.
Відео до теми – стало відомо, що США постачають Україні