Санкції полягають в забороні в'їзду цим особам на територію США. Це рішення є критично важливим прецедентом для України.
Читайте також Санкції США проти Коломойського: чому Вашингтон пішов на цей крок
США проти Коломойського
Хоча в США і раніше був інструмент блокування віз, він застосовувався непублічно. Так колись забанили візу Рінату Кузьміну. А згодом Віктору Шокіну та Юрію Луценку. Але інформація була непублічною.
Сьогодні цілий державний секретар США публічно оголошує про заборону в'їзду в США як для олігарха, так і для його родини. Це безпрецедентний крок. Він матиме наслідки для олігарха та його родини не лише в США. Це також сигнал від США всім, хто співпрацює з Коломойським та покриває його – вони можуть бути в списку наступними.
Операція "Деолігархізація"
Чому США не наклала особисті фінансові санкції на Коломойського, як це зробили з Віктором Медведчуком, а обмежилися лише забороною на в'їзд?
В обґрунтуванні Держдеп чітко зазначає, що санкції накладаються за корупційні діяння Ігоря Коломойського на час його роботи на посаді голови ОДА. Водночас, реальна причина радикального рішення уряду США по олігарху – його атаки на незалежні державні інституції України.
Не випадково, що жодного слова не сказано про корупційну багатомільярдну оборудку Коломойського в "Приватбанку". По цьому епізоду в США триває кримінальне провадження, в рамках якого вже арештовані активи, які можуть бути з часом конфісковані та повернуті в Україну. Думаю, аби юристи Коломойського не могли використати в суді аргументи про політичні переслідування урядом США олігарха, епізод про "Приватбанківські" оборудки не ліг в основу обґрунтування санкцій.
Схоже, забирати активи і притягати Коломойського до кримінальної відповідальності за виведення мільярдів з "Приватбанку" в США продовжать в рамках змагального кримінального процесу.
Тому історія матиме продовження.
Рекомендуємо! Син Коломойського потрапив під санкції США – він баскетболіст та вчився в Америці
І ще – накладення публічно санкцій на олігарха та його родину за корупцію має важливе значення не лише для України. Це маркер зміни політики уряду США в їх боротьбі з іноземними олігархами.
Держдеп програмно показує, що буде боротися з топкорупціонерами зі всього світу. А Україна буде важливим полем такої битви, де Штати демонструватимуть силу та практичні деолігархізаційні існтрументи.
Запасаємося попкорном, молимося за демократію в Америці та зберігаємо незалежні українські антикорупційні інституції.