Разумков зауважив, що рішення КСУ серйозно сприйняли іноземні партнери України, відтак Рада має швидко доопрацювати законодавство з урахуванням позиції Конституційного Суду України. Про це він сказав під час робочого візиту до Німеччини, передає "РБК-Україна".

Актуально Це підстава для призупинення безвізу: з'явилась неофіційна реакція ЄС на рішення КСУ

За його словами, тиск неприпустимий на будь-яку гілку влади.

Але якщо ми виходимо з антикорупційної реформи, вона більше, ніж важлива для держави... Ви бачите реакцію наших іноземних партнерів. Вона, м'яко кажучи, досить серйозна. І ті досягнення, які були зроблені протягом кількох років... Я говорю і про НАБУ, і про САП, і про Вищий антикорупційний суд – це все маленькі, але важливі кроки у боротьбі з корупцією,
– пояснив Разумков.

Він також розповів про наслідки рішення КСУ. Зокрема, зауважив, що на рішення буде швидка реакція як з боку парламенту, так і з боку президента.

"Я впевнений, що досить швидко буде реакція з боку парламенту та президента. І ми будемо на законодавчому рівні допрацьовувати ті механізми, які є на сьогодні, для того, щоб система продовжувала працювати", – додав Разумков.

Зауважимо, що раніше представниця Верховної ради в КСУ Ольга Совгиря заявляла, що парламент відреагує на прогалини, які виникли в законодавстві. Вона додала, що будуть внесені законодавчі ініціативи для усунення положень, які визнані судом неконституційними.

Скандальне рішення КСУ: коротко про головне

  • 27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального Кодексу України. Саме вона передбачає покарання за неправдиве декларування (штраф або позбавлення волі) чиновників державного або місцевого рівня.
  • Це рішення схвалили за позовом нардепів від ОПЗЖ і "За майбутнє". Останніх активно пов'язують з олігархом Коломойським.
  • НАЗК вже заявило, що прибрало з відкритого доступу реєстр електронних декларацій чиновників.

До теми Через тиск: в КСУ пояснили скандальне рішення про скасування е-декларацій

  • Реєстр декларування найімовірніше не працюватиме, доки Рада не ухвалить новий закон, яким надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.