Чи будуть компенсації
Народна депутатка Ніна Южаніна поділилася результатами експрес-опитування, проведеного Європейською бізнес-асоціацією серед компаній, які забезпечують близько 2 мільйонів робочих місць в Україні.
Читайте також Фінансова допомога в Україні: як отримати 20 тисяч гривень
Опитування показало, що 55% компаній не зможуть компенсувати своїм працівникам збільшення військового збору.
Розвивати бізнес легше, якщо під рукою власне авто, що відповідає вашому стилю життя. Так, бестселер Škoda Octavia – це баланс комфорту та функціональності. Нічого зайвого, тільки найкращі рішення, щоб полегшити щоденну бізнес-рутину. Матричні фари, бездротове підключення телефону, Front Assist та Cruise Control, тризонне кондиціювання та вибір режиму руху – це далеко не повний список “фішок”, які дозволять насолоджуватися кожною поїздкою.
Зауважте! Лише 14% компаній повністю готові компенсувати зниження реального доходу працівників, а 13% – частково.
До того ж тільки 6% компаній можуть повністю компенсувати підвищення військового збору шляхом надання надбавки до заробітної плати до моменту скасування воєнного стану.
Крім того, значна частина компаній заявила, що через підвищення податків вони будуть змушені скорочувати виробництво.
Скорочення зарплат українців у жовтні
Законопроєкт №11416-д, який очікує другого читання у Верховній Раді, передбачає підвищення податкових ставок заднім числом.
У парламенті припускають, що президент може підписати закон у середині жовтня. Хоча закон набуде чинності пізніше, його положення включають підвищення військового збору з 1 жовтня.
Важливо! Це означає, що ставка військового збору зросте з 1,5% до 5% на всі зарплати, і вже цього місяця українці втратять 3,5% своїх доходів.