Скільки бізнесів змогли відновитися

Як показало дослідження програми розвитку ООН, внаслідок повномасштабного вторгнення Росії 64% малих і середніх українських підприємств зупинили або закрили свою діяльність, але до кінця року 84% з них змогли відновитися протягом шести місяців.

Читайте також Незламні і тут: майже весь український бізнес відновив роботу – скільки відсотків залишилося

Станом на осінь 2023 року, близько 10% підприємств все ще ризикували втратити свій бізнес. Втім, це однаково значно менше, порівняно з 46,8% у червні 2022 року.

Попри війну, що триває, підприємства успішно адаптувалися до ситуації та зберегли фінансову стабільність. Більшість компаній звітують про пов’язані з війною фінансові втрати у розмірі до 100 тисяч доларів США,
– йдеться у дослідженні.

Найбільше постраждали будівельна галузь та сільське господарство, тоді як телекомунікації та консалтинг зазнали меншого удару

Збитки бізнесу також відрізняються залежно від регіону, з підприємствами на сході та півдні, що зазнали більших втрат порівняно з західною частиною України.

Дослідження показує, що більшість компаній не мають наміру звільняти співробітників, бачачи в людському капіталі ключ до поступового оживлення економіки у 2024 році.