Росіяни модернізували свої малі кораблі, призначені для внутрішніх морів, аби озброїти їх крилатими ракетами "Калібр" та протикорабельними ракетами "Онікс".
Дивіться також Україна атакувала кораблі "Буян" та "Павел Державін" завдяки експериментальному озброєнню
Що таке "Буян-М"
"Буян-М" – малі ракетні кораблі, створені для внутрішніх, закритих морів, таких як Чорне, Азовське або Каспійське море. Вони мають порівняно невеликі розміри та водотоннажність. Ці бойові одиниці здатні пересуватися судноплавними річками, що дозволяє їм швидко змінювати місця дисклокації.
Кораблі проєкту "Буян-М" – оновлена версія "Буяну". Якщо "Буян" – це артилерійський корабель, призначений для роботи у ближній морській зоні, то "Буян-М" може "воювати далеко". Останній озброєний вісьмома ракетами "Калібр", здатними вражати цілі до 1500 – 2500 кілометрів. Крім того, він також може бути носієм ракет "Онікс".
Характеристики "Буян-М"
- Повне водозаміщення: 949 тонн
- Довжина: 74 метри
- Ширина: 11 метрів
- Висота: 6,6 метра
- Максимальна швидкість: 25 вузлів
- Автономність: 10 діб
- Екіпаж: 36 (до 52) осіб
- Ракетне озброєння: "Онікс" або "Калібр" у 8 пускових шахтах
- Головний артилерійський калібр: 100-мм автоматична гармата а-190
Особливості російського корабля
Хоча "Буян-М" має доволі потужне ракетне озброєння, місця для засобів ППО на ньому бракує. Все, що його захищає – два комплекси "Гібка".
Крім того, щоб встановити на "Буяні-М" "Калібри" з нього прибрали одну швидкострільну 30-мм установку, яка є на "Буяні". Призначення цієї установки – знищення протикорабельних ракет. Тому одночасна атака двома протикорабельними ракетами з двох ракурсів робить цей корабель безпорадним.
Також "Буян-М" незручно почувається на "відкритій воді". Йому протипоказана штормова погода. Загалом, Росія вже має 10 кораблів цієї серії. Ще два будуються.
10-ий "Буян-М" країна-агресорка пустила на воду не так давно. Флот Військово-морських сил Росії поповнився малим ракетним кораблем "Град" проєкту "Буян-М" у грудні 2022 року.
Мінус носій "Калібрів"
- 13 жовтня місцеві жителі спочатку почули звуки вибухів. Потім телеграм-канали почали писати, що малий ракетний корабель "Буян-М" підірвався на міні. Пізніше у СБУ і ВМС підтвердили атаку на російське судно.
- Там уточнили, що "Буян-М" вдалося атакувати за допомогою експериментального озброєння – морських дронів "малюків".
- Раніше у такий спосіб був пошкоджений корабель "Павел Державін".
- У СБУ попередили окупантів, що, коли вони хочуть зберегти бодай залишки свого флоту, їм не слід ходити українськими водами.