Дослідник університету Антверпена українець Андрій Бойцун, вирішив, що варто було б започаткувати власний інформаційний проект у Бельгії. Він запевнив, що у Мінінформації України про це нічого не знають.
"Я обговорював це питання в Адміністрації президента. Мінінформації має зовсім інше спрямування. Воно створювалося для такої мети, яка не сумісна з ідеєю такого проекту. Я багато разів наголошував, що такий проект не повинен займатися пропагандою" — зазначив дослідник.
Читайте також: Кореспондент "НТВ" у Німеччині звільнився після каяття у пропаганді
Також порівнювати таку волонтерську інформаційну мікро-ініціативу з пропагандистським мега-гігантом, як Russia Today просто неможливо. Кошторис російського телеканалу на 2015 рік склав понад 217 мільйонів євро, а скоромного волонтерського проекту — кілька десятків тисяч євро.
Бельгійські журналісти — основна цільова аудиторія волонтерських інформаційних проектів по-різному оцінюють перспективність точкових ініціатив з боку українців.
"Якщо ви цього не робитиме, то люди будуть чути лише пропаганду чи то ЄС, чи то Росії. Обов'язково треба давати альтернативну інформацію", — вважає журналіст Фламандського суспільного телерадіомовника Бельгії VRT Лукас де Вос.
Натомість його колега вважає, що у цьому немає сенсу, через наявність багатьох джерел інформації, включно із соціальними мережами.
Жанна Безпятчук, журналіст "Радіо Свободи".