Нові російські мобілізовані заходять на територію України: куди вони потрапляють
Нові російські мобілізовані сили не зможуть кардинально змінити ситуацію на фронті. Їх відправлятимуть переважно на доукомплектування уже сформованих підрозділів.
Наплив "мобіків" загрожує російській армії новими проблемами, що може позитивно вплинути на контрнаступ ЗСУ на Півдні та Сході. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
Зверніть увагу "Це буде піхота, а не артилерійські підрозділи": оглядач назвав проблеми мобілізації в Росії
Логістика "мобіків"
Експерт зазначив, що нові російські "мобіки" вже заходять в Україну, але тільки для поповнення тих частин, які виведені в тил на доукомплектування.
Тобто вони одразу не потрапляють на лінію фронту. "Мобіки" можуть на другий день тільки потрапити, якщо вони сьогодні прибули. Їх поставили у стрій й завтра частина пішла на посилення "на нуль". Тільки в цьому випадку вони можуть потрапити "на передок". У великих кількостях ми їх побачимо протягом двох-трьох тижнів, не раніше,
– пояснив фахівець.
Як Росія використовуватиме нових мобілізованих: дивіться відео
Мобілізаційна "спроможність"
Оглядач зауважив, що мобілізаційна система Росії на сьогодні "прорахована", і Україна знає їхню "пропускну здатність".
Раз на пів року російська армія набирала раніше до 150 тисяч призовників на місяць. Готували їх протягом двох-трьох місяців. Тобто, грубо кажучи, система може підготувати до 50 тисяч осіб на місяць і якось відправити їх на фронт. Зараз те, що можна побачити – не більше за цю цифру, яка завжди набиралася кожні пів року,
– вказав Світан.
На його думку, на сьогодні окупанти зібрали не більше 150 тисяч "мобілізованих", яких ще готуватимуть.
"Залежно від тих військових спеціальностей, які набрані, розподілять першу, другу та третю "хвилі", які будуть по 50 тисяч на місяць, не більше. Більше вони просто не зможуть екіпірувати, підготувати та надіслати на фронт", – підкреслив експерт.
Читайте також Чи є на Півдні нові мобілізовані росіяни та чи готові вони до бою: відповідь Гуменюк
За його словами, "перша хвиля" піде на доукомплектування тих частин, які зараз відійшли у тил на поповнення, "друга хвиля" – заходитиме на доукомплектування тих частин, які після цього виводитимуться на доукомплектування.
"Це розтягнеться на місяць – півтора, як мінімум. Заходитимуть ці "хвилі" повільно, ми їх відстежуватимемо. Великих проблем, саме хвильових, вони не створять. Тобто буде плавний "захід", у міру готовності", – додав Світан.
Радимо Не можуть ефективно виконувати завдання: у ЗСУ описали проблеми 3-го армійського корпусу Росії
Перші "призовники" вже в Україні
Фахівець розповів, що перші російські мобілізовані вже з'явилися в Україні, але не у великій кількості.
"Це ті, хто цього року проходили планові "збори резервістів". Тобто "мобіки", які 2 – 3 – 5 місяців тому пройшли збори та медкомісії. Їх одразу ставлять у стрій, збирають у групи та відправляють на фронт. Решту – розтягнуть на місяць – півтора", – зазначив оглядач.
На його думку, приплив живої сили противника передбачається, але ефекту від цього не буде.
Ми побачимо збільшення особового складу в підрозділах, але для росіян це може бути велика проблема, тому що бойовому підрозділу краще працювати й воювати в основному складі, ніж навчати й "тягати" за собою неготових людей. "Мобіків" або кинуть і їх повбиває наша артилерія, або вони "пов'язуватимуть" основні російські війська,
– пояснив Світан.
Вас також може зацікавити – Данілов розкрив всю правду про мобілізацію у Росії: дивіться відео
Мобілізація в Росії: останні новини
- 21 вересня глава Кремля Владімір Путін підписав указ про часткову мобілізацію в росії. За ним Кремль планує мобілізувати до 300 тисяч осіб.
- Усіх заінтригував 7 секретний пункт. Речник диктатора Дмітрій Пєсков дав зрозуміти, що він стосується кількості мобілізованих. Згодом стало відомо, що Москва хоче мобілізувати до мільйона осіб, однак за даними ЗМІ, Кремль планує призов понад 1,2 мільйона росіян.
- Після оголошення рішення про мобілізацію у низці російських міст пройшли нечисленні акції протесту: мітингарів затримали, решту – розігнали. Прокуратура діє на випередження і погрожує учасникам мітингів ув'язненням до 15 років.
- Найбільші мітинги у ці дні відбуваються на російській частині Кавказу, зокрема у Дагестані. Учасники протестів вимагають від силовиків відпустити всіх затриманих на мітингах проти мобілізації. Місцеві анонсували нові масштабні протести.
- Громадяни росії негативно відреагували на оголошення часткової мобілізації. Вони дуже активно почали шукати способи відстрочки від армії або можливість виїхати з країни.
- Зокрема, ухилянти вирішили втікати до Грузії. Тбілісі досі впускає росіян до країни, тому на кордоні утворилася неймовірна черга з автівок.
- У Міноборони спрогнозували, скільки мобілізованих росіян невдовзі прибудуть на фронт. Перші 150 тисяч мобілізованих росіян направлять на поповнення частин на фронті, які зазнали найбільших втрат.