Черга на Евересті утворилася тому, що період, коли гору можна підкорити, доволі короткий – це кілька днів наприкінці квітня – на початку травня. Хмар над Еверестом в цьому сезоні немає кілька днів, тому багато альпіністів хочуть підкорити гору саме в цей час, передає AFP.

Читайте також: Закарпаття накрила повінь: шокуючі фото та відео

Зараз альпіністи стоять в так званій "зоні смерті", на висоті понад 8 тисяч метрів, де повітря дуже розріджене.

Останній смертельний випадок зафіксували у суботу, 25 травня. Загинув 44-річний громадянин Великобританії Робін Хейнс Фішер. Чоловік помер через 45 хвилин після того, як підкорив вершину.

Гіди намагалися допомогти йому після того, як він упав за 150 метрів від вершини під час спуску,
– зазначив член експедиції Мурарі Шарма.

За його словами, попри усі спроби розбудити Фішера, той залишався непритомним. Провідники зв'язалися з базовим табором через 45 хвилин після того, як чоловік піднявся на вершину Евересту, і підтвердили його смерть.

Так, за цьогорічний сезон на Евересті загинули вже 10 альпіністів. Від 20 травня вершина забрала життя чотирьох осіб з Індії, однієї людини з Непалу, одного громадянина Австрії, одного американця, одного британця та ірландця.

Слід зазначити, що сезон сходження на найвищу точку планети ще не закінчився, а смертельних випадків вже більше, аніж за весь 2018 рік.

Приміром, два індійських альпіністи, 52-річний Калпана Дас та 27-річний Нігал Багван, померли під час спуску з гори 23 травня. Місцевий організатор турів Кешав Паудель повідомив агентству AFP, що Багван "застряг під час пересування більш як на 12 годин і був виснаженим".

Еверест Джомолунгма черга
Черга на Еверест// AFP

65-річний австрійський альпініст загинув на північній тибетській стороні Евересту. Індійський та американський альпіністи загинули на горі 22 травня, а ірландського професора Сеамуса Лоулесса, вважають мертвим після падіння з вершини 16 травня.

Окрім того, відомо про щонайменше 2 смертельні випадки на горі у п'ятницю, 24 травня. Про одного загиблого відомо, що це – 56-річний ірландець Кевін Гайнс. Він також помер під час спуску із гори. Його знайшли мертвим у наметі на висоті 7 тисяч метрів.

Чому зараз на Евересті гинуть люди?

Перш ніж вийти на фінальний відрізок шляху до вершини, альпіністи змушені проводити час в черзі на пронизливому вітрі. На це йде від 20 хвилин до півтори години.

Черги спричинені тим, що у цьому сезоні погодні умови виявилися гіршими, ніж зазвичай. У великої кількості альпіністів виявилося значно менше часу для сходження. Це й спричинило довгі черги й затори на найважчих для підйому ділянках маршруту, через що люди піддаються впливу смертельно небезпечних атмосферних умов довше, ніж планували.

Що відомо про Еверест? Це – найвища точка планети, інша її назва – Джомолунгма. Гора розташована в Гімалаях на кордоні Китаю і Непалу. Її висота сягає 8848 метрів над рівнем моря