Невідома представилась їм членом окружної комісії та попросила надати протокол. Так, члени ДВК № 128, довго не роздумуючи, передали жінці пакет із протоколами, повідомляють у поліції.

Читайте також: Вибори президента України: які порушення і фальсифікації зафіксували у день голосування

Вона його розпакувала та витягла один протокол, наказала чекати та пішла. З місця події жінка поїхала на таксі. Тільки тоді члени дільничної комісії зрозуміли, що їх ошукали,
– мовиться у повідомленні.

Наразі правоохоронці встановлюють всі обставини події та особу шахрайки. А ось бюлетені членам комісії доведеться ще раз перерахувати.

У поліції вирішують питання про порушення кримінального провадження за статтею "Перешкоджання здійсненню виборчого права".

Зазначимо, що від ранку 31 березня поліція зареєструвала 2605 заяв про порушення виборчого законодавства. Серед найпоширеніших порушень: фотографування бюлетеня і незаконна агітація.

Окрім того, правоохоронці відкрили 61 кримінальне провадження у день виборів.

Що загрожує порушникам на виборах?За порушення передвиборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Приміром, за статтею "Підкуп виборців" можна отримати чотири роки ув'язнення. А якщо береш участь у каруселі – фотографуєш бюлетень і продаєш свій голос – до двох років. Або штраф до 5100 гривень чи виправні роботи.