У МКЧХ зауважили, що знають про атаку по колонії, в якій загарбники утримували військовополонених та інших людей, позбавлених волі. Там додали, що співпереживають пораненим та родинам бійців, які не знають, чи живі їхні близькі, чи вбиті.

Варто прочитати росії не вдасться нікого обманути: Україна винесла інформацію про Оленівку на найвищий рівень

МКЧХ планує допомогти з евакуацією поранених з Оленівки

Міжнародний комітет Червоного Хреста запропонував свою підтримку в евакуації поранених після теракту в Оленівці, а також надав медичне обладнання, засоби захисту та матеріали для судово-медичної експертизи.

Нашим пріоритетом зараз є забезпечення того, щоб поранені отримували життєво необхідну допомогу та щоб з тілами тих, хто загинув, поводилися гідно. Ми запросили доступ, щоб визначити стан здоров'я та стан усіх людей, які перебували на місці під час атаки,
– мовиться у повідомленні.

Окрім цього, МКЧХ підтримує зв'язок з родинами та приймає їхні прохання та запити.

"Усі військовополонені, де б вони не утримувалися, захищені міжнародним гуманітарним правом. Вони більше не беруть участі в боях, і на них не можна нападати", – додали в Червоному Хресті.

МКЧХ зміг відвідати деяких військовополонених та інших ув'язнених. Однак побачити їх усіх окупанти не дозволили.

Сім'ї постраждалих чи загиблих, які бажають зв'язатися з Червоним Хрестом, можуть зателефонувати за номером 0-800-300-155 або +41-227-303-600. Дзвінки для користувачів Київстар – безкоштовні.

Окрім цього, можна написати лист на електронну поштову скриньку GVA_icrc_cta_bureau_mailbox@icrc.org або ctabureau@icrc.org. В ньому важливо вказати ім'я родича та його дату народження, а також свої контактні дані.

У МКЧХ підсумували, що дуже багато сімей в Україні провели місяці, не маючи звісток про своїх рідних, а події, подібні до сьогоднішньої, лише посилюють їхню агонію.

До теми – важливе перехоплення СБУ про теракт в Оленівці: дивіться відео