Таку думку сайту "24" висловив політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.
Як зазначає Бєлєсков, під час слухань щодо втручання Росії у вибори президента США екс-директор ФБР Джеймс Комі повів себе дуже обережно і, по суті, не сказав нічого нового. До висновку щодо втручання РФ у вибори ще в січні прийшла американська розвідка. Крім того, як зазначає експерт, Комі у своїх свідченнях сказав, що з боку Трампа не було наказу припинити розслідування проти екс-радника з питань нацбезпеки Майкла Флінна, але слова президента США були певною мірою вказівкою.
Читайте також: Чи можуть свідчення екс-голови ФБР призвести до імпічменту Трампа
За словами Миколи Бєлєскова, все залежатиме від того, як ці слухання сприйме Конгрес. А Республіканська партія, яка має більшість і в палаті представників, і в Сенаті, не демонструє бажання запускати процедуру імпічменту. Пол Раян і Мітч Макконнелл закликають не сильно критикувати Трампа, мотивуючи тим, що він новачок у таких справах.
Керівництво Республіканської партії стоїть на позиції – всіма можливими способами захищати Дональда Трампа. Тому початок процедури імпічменту малоймовірний. Не кажучи про те, щоб довести її до логічного завершення. Для кінцевого звинувачення в Сенаті потрібно 2/3 голосів,
– говорить експерт.
Хоча, як підкреслює політолог, Трамп, якого сьогодні звинувачують у перешкоджанні правосуддю, зробив набагато серйозніші кроки, ніж колись Білл Клінтон. На його думку, якби щось подібне зробив Клінтон, то імпічмент йому був би забезпечений.
"Радикально ситуація може змінитися, якщо підтримка Трампа коштуватиме республіканцям набагато більше, ніж його посада дає активів. Тому що свій президент дає можливість партії реалізувати свій порядок денний", – вважає Микола Бєлєсков.
Читайте також: Підтримка імпічменту Трампа росте, а рівень довіри до лідера США падає, – Newsweek
Водночас, на його переконання, слухання і розслідування щодо втручання Росії у вибори президента США не призведуть до посилення антиросійських санкцій. Хоча через політичну нестабільність можливість порозуміння США з Росією невисока.
Нагадаємо, 8 червня колишній директор ФБР Джеймс Комі виступав на спеціальному засіданні в комітеті Сенату США, на якому дав свої свідчення у справі про втручання Росії у вибори в США і про зв'язки Дональда Трампа з Москвою. Зокрема, Джеймс Комі під присягою в Сенаті заявив, що не сумнівається в тому, що Росія намагалася втрутитися у президентські вибори Сполучених Штатів у 2016 році.
Раніше колишній голова ФБР Джеймс Комі заявив, що після вступу на посаду президента США Дональд Трамп вимагав від нього "відданості".