Таку думку сайту "24" висловив голова правління "Майдану Закордонних Справ" Богдан Яременко.

Читайте також: Після референдуму в Каталонії оголосили всезагальний страйк

За словами експерта, певні відцентрові сили в Каталонії намагаються грати і на національних почуттях, і на відчутті невдоволеності економічним станом, і на невдоволенні громадян зростанням ролі бюрократії в ЄС. Однак, зазначає Яременко, ці процеси – загроза єдності ЄС, розмивання його здатності виступати єдиним фронтом на зовнішній арені. Це також і загроза для внутрішнього європейського розвитку. Для України, вважає дипломат, вигідно, щоб гравець у вигляді ЄС залишався єдиним і ставав все сильнішим.

Процедура референдуму повинна відбуватися згідно закону. У випадку Каталонії процедури не були дотримані. Тому іспанська центральна рада мала право реагувати на ці події. Але як би ця ситуація не вирішилася, хочеться сподіватися, що іспанські і каталонські політики знайдуть можливість перевести її в русло правового-політичного діалогу, а не вуличного протистояння,
– наголосив Богдан Яременко.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від'єднання від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Внаслідок сутичок між правоохоронцями та місцевими жителями під час референдуму кількість постраждалих перевищила 700 осіб. Лідер каталонського громадського руху Омніум культураль Жорді Куйшар, виступаючи на мітингу на площі Каталонії в Барселоні, заявив, що "на 3 жовтня оголошено національний загальний страйк".