Про підтримку Саакашвілі у "Слузі народу"

Призначення Міхаїла Саакашвілі на посаду віцепрем'єр-міністра можуть розглянути у п'ятницю на позачерговому засідання Верховної Ради. В ефірі 24 каналу Потураєв розповів, що у чатах політиків тривають переконання депутатів не підтримувати кандидатуру Саакашвілі.

Читайте також Шмигаль буде працювати в тіні Саакашвілі, – політолог

"Я вважаю, що це не вдасться, але 100% голосування фракції я також, на жаль, не передбачаю", – зазначив Микита Потураєв.

Нардеп додав, що потрібно також дивитися на позицію інших фракцій у парламенті. Зокрема, проєвропейських.

Там, звичайно, є питання, як голосуватиме "Європейська солідарність", незважаючи на відомий конфлікт між Саакашвілі і Порошенком,
– сказав Потураєв.

Він зазначив, що в цій ситуації якраз варто переступити через старі конфлікти і образи. Потураєв наголосив, що нардепи з інших фракцій теж повинні підтримати призначення Саакашвілі.

"Якщо ми боремось за реформи, то це призначення треба підтримувати і саме голосуванням засвідчити, що ми справді за реформи", – зауважив нардеп.

Що відомо про ймовірне призначення Саакашвілі? Інформація про те, що Саакашвілі може отримати призначення в Кабінеті Міністрів України з'явилась сьогодні, 22 квітня 2020 року. Йому запропонували посаду віцепрем'єр-міністра з питань реформ.

Згодом інформацію про можливе призначення підтвердив і сам Саакашвілі. Він візьме участь у засіданні президентської фракції у п'ятницю, 24 квітня. У цей день заплановані два позачергові засідання Верховної Ради. Саме у п'ятницю нардепи можуть голосувати за призначення Саакашвілі.

Чутки про відставку Зеленського

З'явилися чутки, що президент Володимир Зеленський збирається скласти повноваження, якщо у країні не буде суттєвих змін. Проте варто зазначити, що такий сценарій є вкрай малоймовірним, адже наразі Зеленському як главі держави немає альтернативи. Про це розповів політтехнолог Сергій Гайдай.

зеленський
Володимир Зеленський / Фото:
delo.ua

"Я б запропонував Зеленському бути останнім президентом. Але для цього потрібна величезна реформа, яка перетворить Україну в парламентську республіку, де прем'єр-міністр і Рада, яка його обиратиме, будуть вищим рівнем влади", – сказав політтехнолог.

Більше про чутки, які поширились про главу держави Зеленського – читайте тут

Про те, як Зеленський може використати Саакашвілі

Сергій Гайдай зазначив, що Міхеїл Саакашвілі – це ядерний реактор, який особисто може пробивати стіни, тягнути на собі величезні політичні процеси. Втім, той ядерний реактор, який використовували в Чорнобилі не за інструкцією, призвів до ядерного вибуху. Так відбулося і з політиком в Одеській області.

колаж
Володимир Зеленський та Міхеїл Саакашвілі / Фото: колаж 24 каналу

За його словами, все буде залежати, яким чином Зеленський хоче використати Саакашвілі. Адже він вміє в політичних реформах бути сміливим і "пробивати стіни". Політик вміє бути таким траблшутером – коли всі кажуть, що це неможливо, то він каже: "А ми зробимо".

Як Зеленський може використати Саакашвілі – читайте тут

Про головний недолік Саакашвілі

Політтехнолог Гайдай запевнив, що Саакашвілі важко працювати в команді. Інколи, завдяки своїй енергії, Міхеїл Саакашвілі робить багато корисного, навіть такі речі, на які б ніхто крім нього не наважився. Проте одночасно це йому й дуже заважає.

саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі / Фото: УП

"Одна зі шкод – це його емоційні рішення, лідерські та індивідуалістичні властивості. На жаль, йому важко створювати команду", – пояснив Сергій Гайдай.

Більше про те, чому Саакашвілі не може працювати в команді – читайте тут

Про ставлення українців до дій влади

Сергій Гайдай зазначив, що карантинні обмеження, які ввела влада – не приведе до бунту українців.

"Українці добре знають, що бунти мають свою ціну. Останній майдан 2013-2014 року дався нам великою ціною", – повідомив Гайдай.

майдан
Революція Гідності / Фото:
censor.net

Як українці ставляться до дій влади – читайте більше