Відповідні цифри наведені у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні "Апострофа".
Одним з найбільш обговорюваних варіантів розвитку конфлікту є прокладання Росією сухопутного коридору в Крим. В такому випадку ми припускаємо, що розробники плану планують забезпечити Крим водопостачанням Дніпра. Виходить, що рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму,
– зазначають автори документа.
За підрахунками аналітиків, Росії для того, щоб прокласти сухопутний коридор в Крим, доведеться просунутися вглиб України на 400 км і взяти під контроль територію площею 46 620 квадратних кілометрів. При цьому потрібно буде ще спорудити нові оборонні рубежі, сумарною довжиною 450 кілометрів, а також взяти під контроль 2 мільйони місцевих жителів.
"Для виконання подібного завдання в існуючих умовах Росії буде потрібно від 24 до 36 тисяч військовослужбовців і від 6 до 14 днів. Щоб тримати оборону над захопленими територіями, враховуючи можливість допомоги Києву з боку НАТО, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тисяч військовослужбовців", – йдеться в документі.
Важливим моментом, який повинні враховувати російські розробники плану нападу, є питання придушення невдоволення місцевого населення, яке не підтримує РФ. А тут оцінити ситуацію набагато складніше, зазначають у Stratfor. Якщо люди будуть налаштовані лояльно, то для контролю потрібно не більше 4,2 тисяч військових. Якщо ж виникнуть масові заворушення, то ця цифра становитиме вже 42 тисячі. Втім, в цьому регіоні навряд чи варто очікувати запеклого опору, який може бути у Києві, Харкові чи Дніпропетровську, наголошується в документі.
Читайте також: НАТО оцінив можливості Путіна захопити Україну, — Die Welt
Однак, розвідники зазначають, що подібні дії будуть мати серйозний ризик для Росії, і зараз не можна говорити, чи піде Кремль на такий крок.
"Навіть якщо Захід не буде брати безпосередньої участі у бойових діях, він все одно зможе взяти решту частини України під свою опіку, що нівелює спроби Кремля зробити Україну буферною зоною. Крім того, щодо РФ будуть введені більш жорсткі санкції. А якщо Росія вважає своїм пріоритетом відновлення економіки, керівництво країни буде змушене шукати способи ослаблення обмежувальних заходів. Очевидно, що для цього потрібно буде пом’якшити свою позицію щодо України", – додали аналітики.
Нагадаємо, розвідка США і НАТО отримала дані про плани Генштабу Росії щодо захоплення території всього Лівобережжя України за 15 діб. У цих документах також детально розписані точки та об’єкти, по яких Росія мала б завдати авіаудари.