Сьогодні, 7 листопада, Верховна Рада не підтримала звільнення з посади міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 31 депутат проголосував "за", 102 – "проти", 56 – утримались.

Проект відставки очільника відомства зареєстрували ще у 2016-му році. Його вніс нардеп від БПП Сергій Каплін. Формальні причини – провал реформ і погіршення показників.

Органи внутрішніх справ України під керівництвом Авакова продемонстрували неспроможність забезпечення безпеки громадян. І друге – це показники рівня злочинності по найбільш поширених злочинах зросли до 30%,
– прокоментував голова Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін.

Нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв таку думку підтримав.

"Ми ще в 2015-му році запропонували відставку міністра внутрішніх справ, який не зміг подолати корупцію всередині міністерства внутрішніх справ", – сказав Соболєв.

Читайте також: Чи містить радикальні зміни новий виборчий кодекс

Представники "Батьківщини", "Радикальної партії", "Народного фронту" і "Опоблоку" ще до голосуванням попередили, що відставку Авакова не підтримають. Мовляв, причини для звільнення надумані.

Відбуваються розборки. Причому розборки персональні. Мова іде про персональні розборки двох фракцій, що називають себе коаліцією, якої насправді не існує,
– вважає нардеп від "Батьківщини" Іван Крулько.

На захист міністра став голова фракції "Народний Фронт" Максим Бурбак. Саме за квотою "фронтовиків" Аваков і потрапив в уряд.

"По-перше, він врятував Харків. По-друге, при порожньому бюджеті і розбалансованій економіці разом з командою очолив країну. Аваков організовував добробати, створив Національну гвардію. Ці дві сили захищали Україну від втрати незалежності", – зазначив нардеп.

Цього разу Арсену Авакову вдалося зберегти міністерське крісло. Великий прихильник соцмереж, він віддячив парламентарям у своєму Twitter.

Чутки про конфлікт між "Народним Фронтом" та "Блоком Петра Порошенка" виникають не вперше. Причому у кулуарах неодноразово натякали, що за цим непорозуміннями між коаліціянтами стоять дві ключові фігури в обох партіях – Арсен Аваков і президент Порошенко. Хоча обидва конфлікт заперечували.

Читайте також: Аваков написав книгу про Леніна і представив її у 100-річчя Жовтневої революції

Тим часом, минулого тижня галасу наробила так звана "справа рюкзаків Авакова". Сина міністра Олександра, екс-заступника голови відомства Сергія Чеботаря та бізнесмена Володимира Литвина затримали за підозрою у розкраданні державних коштів. Зрештою усіх трьох відпустили під особисте зобов'язання. Цікаво, що про те, що Аваков-молодший продає Нацгвардії наплічники за завищеною ціною журналісти говорили понад 2 роки тому. Але справі дали хід лише зараз. Гарант гучний арешт ніяк не прокоментував. А от міністр внутрішніх справ мовчати не став.

А цього тижня детективи НАБУ завітали з обшуками до міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Він також обіймає посаду в Кабміні за квотою "Народного Фронту". Борці з корупцією запідозрили, що міністр живе не на одну зарплату. І майже 20 років працює на державній службі. Тож вирішили з'ясувати, звідки кошти на все майно, яким зараз володіє Омелян. Сам посадовець коментувати ситуацію відмовляється.

У парламенті ж представники коаліції запевняють – жодних конфліктів немає.

Сьогодні ви бачили результати голосування "Блоку Петра Порошенка" щодо відставки Авакова. Які результати? Ви пам'ятаєте? Всього кілька депутатів з БПП за це проголосували. Далі нема чого навіть обговорювати,
– прокоментував народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко.

Експерти вважають, що поки серйозної кризи в коаліції немає. Кажуть, чи є у парламенті більшість, варто судити по голосуваннях.

Якби ми побачили, що сьогодні відбувається голосування важко, що більшості у Верховній Раді немає, ми би тоді говорили, що у правлячій більшості є серйозні внутрішні розколи,
– зауважив політолог Сергій Таран.

Говорити про дострокові вибори рано, вважає експерт. А суперечки між коаліціянтами називає здоровою конкуренцією. Поки більшості вдається ухвалювати важливі закони і виконувати зобов'язання перед міжнародними партнерами, вона існуватиме.