Третій день поспіль американці виходять на масові протести з закликом до Трампа скасувати скандальний указ. Багатотисячні мітинги відбулися у Сан-Франциско, Нью-Йорку, Бостоні, Лос-Анджелесі, Детройті та поблизу Білого дому у Вашингтоні. Серед протестувальників чимало відомих американців – від засновника Google Сергія Бріна до сенаторів.
Ми тут, аби сказати своє категоричне ні президенту та його жахливим наказам. Вони не принесуть нічого доброго ні Америці, ні людству. І вони створюють загрози нашій національній безпеці,
– переконаний лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер.
Антимігрантські укази Трампа розкритикували і низка світових лідерів, і міжнародні організації. Та господар Білого дому відступати не збирається. Каже, що для безпеки американців країні потрібен жорсткий контроль на кордонах.
Читайте також: Трампа тягне до суду прокурор Вашингтона
Водночас Трамп пообіцяв через 90 днів відновити видачу віз громадян семи країн із чорного списку. Трьох місяців американським силовикам має вистачити, аби запровадити додаткові заходи безпеки щодо мігрантів.
Сьогодні ж стало відомо, що скандальні укази Трампа зачепили і росіян. Тепер їм доведеться проходити співбесіду у посольстві, навіть якщо вони вже вдруге звертаються за візою.
Читайте також: Карикатурист дотепно висміяв антимігрантські плани Трампа
Під заборону також потрапили і європейці, які мають громадянство однієї із семи держав з чорного списку. У ЄС вже готуються захищати своїх громадян. Великобританія зробила це першою.
Читайте також: Британці збирають підписи проти приїзду Трампа в країну
Нагадаємо, що у п'ятницю Дональд Трамп заборонив в'їзд у США біженцями і громадянам Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Після цього в аеропортах країни затримали понад 100 осіб, навіть попри те що вони мали чинні візи. Цікаво, що в чорний список Трампа не потрапили мусульманські держави, з яким компанії мільярдера мають бізнес-зв'язки.