Дві північноєвропейські країни вступають до НАТО у 2022 році з двох причин.
Читайте також Росія погрожує Фінляндії зброєю: що далі
Причина перша
Неспровокований напад Росії на Україну показав, що Росія не може гарантувати безпеку сусідів –
і, отже, їм потрібно вбудовуватися в систему безпеки, яка від Росії не залежить.Причина друга
Те, що російська армія програла Київську битву і поки що не може подолати опір української армії, попри багаторічну підготовку до війни та перевагу в живій силі та техніці, показує, що наразі Росія не може завадити Швеції та Фінляндії вступити до НАТО.
Чому зараз
Комусь може здатися –
і деяким очманілим ентузіастам так стало здаватися – що Фінляндія та Швеція, країни з зовсім різними історіями нейтралітету, не вступали до НАТО протягом 70 років тому, що боялися Росії. Швидше, навпаки – бо не боялися. Власних армій + гарантій допомоги від міжнародної спільноти + добрих торгових відносин із Росією було, здавалося, достатньо.Однак 2022 остаточно показав, що ні –
і, значить, потрібний більш якісний захист. Військові витрати потрібно підіймати в будь-якому випадку, тісніша кооперація з сусідами потрібна в будь-якому випадку – і вступ до НАТО став природним висновком із цієї логіки.І момент більш ніж вдалий –
Росія не має жодних важелів, ні військових, ні торгових, щоб покарати країни за вступ.Чи є загроза для Росії
Безпеці Росії, на мою думку, включення Фінляндії та Швеції до НАТО не загрожує. За 70 років існування НАТО з цих країн не було ні нападів на Росію, ні провокацій.
Хоча у Фінляндії дуже тривала межа з Росією, особливої переваги це не дає –
практично по всій протяжності кордону територія малопрохідна і малозаселена.Бази НАТО в Норвегії та Естонії все одно ближче до Росії та її баз, ніж потенційні бази у Фінляндії.
Росія здійснює геноцид української нації – дивіться відео: