19 жовтня із 95 колишніх військовополонених повернули 34 азовців. Денис Прокопенко сказав, що такі обміни підіймають бойовий дух. А Петро Яценко з Коордштабу в коментарі "Радіо Свобода" розповів, що змінилося для "Азову" в російському полоні.

Дивіться також Не буває нічого, що стається просто так, – Зеленський у зверненні після обміну полоненими

Чому Росія почала міняти азовців

У нас з'явилися нові аргументи, в нас з'явилося нове поповнення обмінного фонду, яке російська сторона не могла ігнорувати, відповідно з'явилися важелі для того, щоб повернути цю категорію теж,
– заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.

Він визнав, що проблема з обмінами азовців справді була, проте не уточнив, хто з окупантів увійшов у це загадкове "нове поповнення".

Яценко підкреслив: "Завжди найбільший аргумент для нас – це досягнення наших Збройних сил, наш обмінний фонд, який дозволяє проводити ці перемовини та знаходити важелі впливу на російську сторону".

Слід сказати, що слова про обмінний фонд досить часто лунають від представників української влади та військових. А от росіянам на своїх людей плювати.

Країна-агресорка не хоче віддавати всіх. Ми готові віддати всіх росіян. Їх у нас вже сотні, сотні та сотні. У нас відкрився п'ятий табір для утримання, тому що Росія не хоче забирати своїх, вона не цікавиться їхньою долею,
– пояснив представник Коордштабу.

Іще він додав, що серед посередників в організації цього обміну були представники Об'єднаних Арабських Еміратів.