Відповідаючи на питання журналіста щодо санкцій на спільній пресконференції з президентом Словенії, Александар Вучич згадав Косово. Сербський президент цинічно заявив, що росія не порушувала територіальну цілісність та суверенітет Сербії.
Цікаво "Засидівся" і йде ближче до господаря: кадиров заговорив про відставку з поста глави Чечні
Вучич пропонує ввести санкції проти Словенії
Питання про санкції проти росії задав Вучичу словенський журналіст. У відповідь на це сербський президент запропонував ввести санкції проти Словенії, бо вона порушила суверенітет Сербії визнанням Косова. Водночас Вучич додав, що чинний президент Словенії розуміє його позицію.
Крім того, Вучич заявив, що він не знає, як пояснити народу Сербії введення санкцій проти росії.
Як я поясню народу, що запроваджуємо санкції проти росії, а не Словенії. росія не порушувала територіальну цілісність Сербії, а Словенія – так,
– цинічно заявив Вучич.
Президенту Сербії, вочевидь, абсолютно байдуже на українців, які гинуть від рук росіян, байдуже на злочини окупантів у Бучі, Ірпені, Гостомелі, Маріуполі та інших містах і селах. Вучичу байдуже на ракетні удари по будинках, школах, університетах, лікарнях, торгівельних центрах та інших цивільних об'єктах.
У дивної заяви не менш дивна підтримка
У сербського президента уже знайшлися однодумці. І, як не дивно – в Угорщині. Глава тамтешнього МЗС Петер Сійярто заявив, що повністю розуміє позицію Вучича щодо санкцій, адже Сербія не є членом ЄС і, крім того, Сійярто висловив розуміння бажанню "аби громадяни не замерзали".
Що стосується санкцій в енергетиці, то ми розуміємо, що ви не хочете, щоб ваші люди замерзли, і не хочете вводити санкції. Ми теж не хочемо, тому купуємо газ у росії і не вважаємо це політичною заявою. Тож будьте впевнені: Угорщина повністю розуміє вашу позицію,
– заявив Сійярто.
Сербія не купуватиме російську нафту
Ледь не єдиними санкціями Євросоюзу, які підтримала Сербія є питання ембарго на російську нафту. З 1 вересня Сербія припинила закупівлю російського "чорного золота".
Белград шукає інші шляхи постачання нафти – з Іраку та Венесуели, наприклад. Вучич раніше заявляв, що Сербія готова транспортувати нафту будь-звідки.
Цікаво – Левченко прокоментував домовленості Сербії та Косова щодо документів: дивіться відео