Відповідний допис з’явився на її сторінці у Facebook.

"В ситуації , коли сотні моїх колег в парламенті зайняли просту та популярну позицію нищівної критики Мінських угод, коли депутати у своїх зручних кріслах і смачній парламентській їдальні закликають до наступу на Донбас, бо це найлегший шлях знайти любов в серцях людей, я послідовно відстоюю позицію, що ці неідеальні, непрості мінські домовленості , прийняті в критичний для держави момент, допомогли нам вистояти як країні , посилили міжнародну підтримку України і на сьогоднішньому етапі грають роль стримуючого фактора для "невміняємої" Москви. Що, на жаль, ми не можемо тільки в військовий спосіб звільнити Донбас і Крим!" - підкреслює політик.

Читайте також: Геращенко пояснила особливості законопроекту про реінтеграцію Донбасу

На її переконання, всі, хто кричить про це, не цінують життя українських солдатів.

"Ми повинні звільнити Донбас і Крим, посилюючи українську армію і дипломатичний фронт – тільки в синергії", – додає перший заступник голови українського парламенту.

Крім того, парламентарка вирішила пояснити чому в "Законі про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" розділено питання Криму та власне Донбасу?

Ми однаково боремося за повернення Донбасу та Криму, але навіть в міжнародному праві ситуація з цими вкраденими українськими територіями визначається різною термінологією: Крим анексовано, на Донбасі – повзуча анексія, росіяни відмовляються визнати там свою присутність. Методологія повернення цих територій також буде різною, це очевидно. Нам потрібно зафіксувати законодавчо російську присутність на Донбасі, виділити в один блок, що є спільного в ситуаціях з Кримом і Донбасом (порушення прав людини окупантами, рівне ставлення України до громадян, які перебувають в окупації) та виокремити те, що відрізняє, зокрема, застосування військової компоненти на Донбасі, де продовжується терор з боку росіян і контрольованих ними банд. Над доопрацюванням цих новел я і колеги займемося,
– зауважила Геращенко.

Нагадаємо, 6 жовтня у Верховній Раді відбулося голосування за законопоект щодо реінтеграції Донбасу, який на розгляд до парламенту вніс президент Петро Порошенко. Зауважимо, що цей документ уперше офіційно фіксує, що Російська Федерація є ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території.