Як повідомляє Euronews з посиланням на МЗС країни, судити їх будуть за голландським законодавством.

Читайте також: Журналіст опублікував фото російських солдат, які збивали малайзійський Boeing-777

Таку домовленість досягли країни, які беруть участь у розслідуванні цієї справи – Нідерланди, Бельгія, Австралія, Малайзія та Україна.

Також сторони висловили повну довіру голландському правосуддю.

За інформацією голландських ЗМІ, суд може відбутися у Гаазі.

Щоправда, наразі триває розслідування, відтак залишаються невідомими, ані імена підозрюваних, ані дата засідання.

Крім того зазначається, що раніше були спроби провести засідання міжнародного суду в цій справі під егідою ООН, однак в 2015 році їх блокувала Росія.

Обговорювалась і пропозиція створити трибунал з представників п'яти зацікавлених країн, але вона не знайшла підтримки, оскільки в кожній з держав існує своє кримінальне законодавство, і могли виникнути проблеми з узгодженням.

У підсумку країни-учасниці розслідування домовилися не створювати окремий трибунал і вирішили, що винні відповідатимуть перед судом Нідерландів.

Читайте також: Російські ЗМІ повідомили нові деталі щодо катастрофи малазійського Boeing на Донбасі

До слова, у листі міністрів юстиції та закордонних справ Нідерландів Стефа Блока (Stef Blok) та Берта Кундерса (Bert Koenders) до Нижньої палати (парламенту) країни сказано, що з Україною буде підписано окрему Двосторонню угоду з метою судового переслідування та судового розгляду в Нідерландах, передає УНІАН.

За словами міністрів, також відповідно до цього рішення прокуратура Нідерландів зможе ухвалювати відповідні рішення щодо судового переслідування, наприклад, викликати підозрюваних.

Вони переконані, що "без сумнівів судовий розгляд та судове переслідування у Нідерландах охопить всіх жертв з усіх країн".

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною було збито авіалайнер компанії Malaysia Airlines. На борту літака перебувало 289 людей. Ніхто не вижив. Попередня версія слідства — літак було збито ракетою "земля-повітря".
Нідерланди, Boeing, Донбас, терористи