Як розповів виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов, слідство наразі не має жодного факту чи доказу щодо причетності Єрмака до зриву спецоперації у захопленні вагнерівців. Однак допитати голову ОПУ все ж планують.

До теми Захищав націнтереси, – Арестович про причину заперечення Зеленським операції з вагнерівцями

Що у ДБР кажуть про допит Єрмак

За словами Сухачова, ДБР лише бере до уваги факти та докази. І правоохоронці їм невдовзі мають надати додатку інформацію.

Найближчими днями ми будемо викликати пана Єрмака на допит. Чому ми не робимо це сьогодні? Тому що ми очікуємо на певну інформацію від наших колег із правоохоронних органів,
– зауважив тимчасовий очільник ДБР.

Він додав: імовірно Єрмак особисто повідомить суспільство про цей допит. Також ДБР надасть інформацію, якщо буде такий запит.

Можуть допитати і Зеленського

Як розповів Сухачов, слідчий має право допитати будь-якого громадянина України, незалежно від його статусу.

"Якщо буде така необхідність, слідчі допитають і президента Володимира Зеленського", – наголосив він.

Деталі розслідування "вагнергейту"

Керівник ДБР зазначив, що є 2 кримінальні провадження, за якими здійснюють досудове розслідування слідчі ДБР. Мовиться про державну зраду та розголошення державної таємниці.

Загалом у цій справі допитали понад 30 осіб. Також триває низка експертиз. Крім того, у ДБР врахували інформацію, яку оголосила Тимчасова слідча комісія. Водночас очікують на додаткову інформацію від правоохоронців і розвідки.

Зверніть увагу ДБР з'ясовує, як документи про "Вагнергейт" опинилися у Соколової

Головне про спецоперацію з вагнерівцями

  • У липні 2020 року в Білорусі затримали 33 бойовики ПВК "Вагнера". Режим Олександра Лукашенка заявив, що вони готували заворушення перед президентськими виборами.
  • Однак вже на початку вересня ЗМІ заявили, що Служба безпеки України готувала спецоперацію із затримання вагнерівців, адже ті воювали на Донбасі на стороні агресора. Спецоперацію буцімто зірвали через витік інформації з Офісу Президента.
  • 17 листопада 2021 року журналісти Bellingcat опублікували розслідування резонансної справи. Вони підтвердили, що українська влада справді готувала масштабну спецоперацію. Президент Володимир Зеленський буцімто знав про неї.
  • Провалилася плани нібито через прохання керівника Офісу Президента Андрія Єрмака перенести її на тиждень. Політик побоювався, що після затримання бойовиків, Росія відмовиться від запланованого перемир'я на Донбасі.