Про це йдеться у звіті організації Freedom House.

За словами експертів організації, тенденція до погіршення ситуації з дотриманням прав і забезпеченням свобод людини спостерігається вже дев'ятий рік поспіль.

Розвиток подій у 2014 році був виключно похмурим. Наведені в доповіді дані показують, що майже в два рази більше країн продемонстрували спад, ніж зростання - 61 проти 33. Кількість тих країн, де ситуація показала тенденцію до поліпшення, виявилося найнижчим з початку спаду дев'ять років тому,
— зазначили в організації.

На думку експертів, тривожно велика кількість великих, економічно розвинених або впливових у своєму регіоні країн відкотилися назад: Росія, Венесуела, Єгипет, Туреччина, Таїланд, Нігерія, Кенія і Азербайджан.

Серед кричущих порушень стандартів демократії аналітики відзначили вторгнення Росії в Україну. На їхню думку, криза в Україні є наймасштабнішою на просторах Європи з часів Балканських воєн.

Україна за класифікацією організації віднесли, як і роком раніше, в розряд "частково вільних" країн. Розраховане значення індикатора свободи склало 3 пункту з 7 можливих, що менше, ніж роком раніше (3,5).

Погіршення наголошується зокрема у зв'язку з конфліктом на Сході, де фіксується порушення прав місцевих жителів. При цьому, беручи до уваги вплив революційних подій в Україні, аналітики відзначають серед іншого високий рівень корупції в країні і відносно низький рівень розвитку політичної системи.

Нагадаємо, Україна залишається серед країн з "репресованою економікою", вважають дослідники з американського дослідницького центру The Heritage Foundation і газети The Wall Street Journal.