За кількадесят метрів від мирної Мар'їнки про святкування Дня Незалежності знають лише з новин. А як цю незалежність оберігати – на практиці. Ворог підступний і непередбачуваний. Цієї ночі вдався до традиційних провокацій.
Читайте також: Як проходить День Незалежності в Україні: фото, відео
"Були постріли з РПГ, ПКМ і з автомата. Таке часто буває, вони заходять в лісосмугу і звідти починають стрільбу", – розповів військовослужбовець 24 королівської бригади Володимир.
Вогонь вели прицільний, та не влучили. На такі дії противника військові не ведуться. Та, якщо порівнювати з попередніми роками, зараз чи не вперше у День Незалежності на околицях окупованого Донецька спокійно. Поодинокі обстріли можна вважати тишею, вважає боєць з позивним Дядя Вова.
Український боєць з позивним Дядя Вова
Увесь час вони вітали нас і добре привітали. Крихке перемир'я, але тримається,
– сказав військовослужбовець 24 королівської бригади Дядя Вова.
Володимир воює з 2015 року. Каже, саме тут, на передовій найкраще розуміється значення слова незалежність та її цінність.
Незалежність дуже молода та крихка. Вона, як молода яблуня. її треба підперти чимось, а чим підіпремо? От такими хлопцями молодими, які тут сидять. Тому підпираємо цю яблуню, щоб вона принесла плоди і розрослася,
– наголосив Дядя Вова.
Поки є вільна хвилина – хлопці намагаються слідкувати за тим, що відбувається в Києві. Любомир саме зібрався дивитись новини.
Місце, де можна посидіти в інтернеті та почитати новини
Також можна подзвонити рідним. Любомир на передовій несе службу разом і з дружиною. Хоч і служать в одній бригаді – бачаться рідко.
Раз в тиждень можемо побачитися, можемо говорити десь годинку. Більше часу й нема,
– розповів військовослужбовець 24 королівської бригади Любомир.
А тепер ще й чекають на поповнення у родині. Та попри те, що дружина при надії, полишати військо не планують, хоч і скоро контракт закінчується.
У День Незалежності в окупованому Луганську невідомі патріоти розклеїли листівки з вітаннями з Днем Незалежності України. Зокрема, яскраві плакати з'явилися на фасаді Центральної бібліотеки міста.