Відбулась церемонія вручення премії "Української правди". Асоціація родин захисників Азовсталі отримала відзнаку за громадянську позицію.

До теми Скільки українців утримують в Оленівці: омбудсмен назвав цифру

Чому захисники боролись до останнього, коли вже все було зрозуміло

Дружина "Редіса" Катерина Прокопенко зачитала його листа. У ньому він відмітив, що битва за Маріуполь "стала для українців символом незламності, а для росіян – раковою пухлиною, де впродовж 86 днів їх командування відправляло на забій батальйон за батальйоном".

Прокопенко зауважив, що завдяки вірності та хоробрості солдат маріупольського гарнізону, локомотивом якого став його полк, вдалося відтягнути велике угруповання ворожих сил на півдні. Натомість Україна у цей час отримувала зброю та перегруповувала війська.

У масштабах країни це дало змогу перегрупувати війська, отримати новітнє озброєння, мобілізувати свіжі кадри та провести ряд успішних контрнаступальних операцій,
– мовиться у повідомленні.

"Редіс" також зізнався, що бойовим командирам, які зараз перебувають у Туреччині, важко від думки про те, що вони не на полі бою.

Для нас — великий розпач, що ми не можемо бути зараз поруч із побратимами на передовій. Сподіваємося, для нас війна не закінчилася і ми будемо корисними для нашої держави,
– процитувала Катерина слова чоловіка.

5 бойових командирів "Азовсталі" перебувають у Туреччині

  • 21 вересня під час обміну з російського полону звільнили 5 бойових командирів: Дениса "Редіса" Прокопенка, Сергія "Волину" Волинського, Святослава "Калину" Паламара, Дениса Шлегу та Олега Хоменка.
  • Умовою їхнього звільнення було те, що до закінчення бойових дій вони перебуватимуть у Туреччині під захистом Реджепа Ердогана.
  • Ще у вересні начальник ГУР Кирило Буданов сказав, що вони проживають у житловому приватному будинку. Він наголосив, що це не місце утримання, а саме місце проживання.