Профільний комітет опрацював 2,5 тисячі поправок для створення компромісної версії мовного закону, проте фракція "Опозиційного блоку" виступила проти його ухвалення – про це повідомила кореспондентка 24 каналу.
Читайте також: Закон про державну мову: хто та де муситиме говорити українською
Фракція "Опозиційний блок" не прийшла на засідання розгляду поправок до закону про мову. Депутати й раніше виступали проти ухвалення мовного законопроекту, коли ще перебували в "Партії регіонів" й голосували за скандальний закон Ківалова-Колісніченка. Він передбачав фактичне прирівнювання російської мови до державної мови в Україні.
На засідання з'явилася мала кількість депутатів, тому багато поправок до законопроекту скасовуються, адже немає кому голосувати. Автори й голова комітету Микола Княжицький переживає, що цей законопроект не буде ухвалено навіть до першого туру президентських виборів.
Що передбачає закон про мову?• Українською мовою мають спілкуватися всі державні службовці, а за невиконання закону їх штрафуватимуть.
• Перед прийняттям на роботу чиновники мають скласти тест на знання української мови. Для тих, хто не знає мову на достатньому рівні, держава організовуватиме спеціальні навчання.
• До відвідувачів у закладах харчування та магазинах мають звертатися українською. Якщо клієнт спілкується українською, його мають обслуговувати українською. Якщо звертається російською, то немає проблеми, щоб обслужити його російською. Те саме з англійською чи німецькою, якщо персонал ними володіє.
• Якщо мовні права порушуватимуть, то можна буде звернутись до мовного уповноваженого або держпродспоживслужби.
• За систематичне порушення штрафуватимуть.