Президент України Володимир Зеленський зустрівся з новим очільником МЗС Британії Девідом Камероном. Він перебуває в Україні з візитом.

Дивіться також Експрем'єр Британії Камерон повертається в уряд: він замінить скандальну міністерку

Це перший робочий візит на посаді

Зеленський подякував Камерону, що його перший робочий візит відбувся саме до Києва. Він наголосив, що в Україні раді його візиту.

Це дуже важливо, особливо зараз, коли світ приділяє свою увагу не лише ситуації на полі бою в Україні,
– сказав президент.

Крім цього, глава України оцінив оборонну співпрацю зі Сполученим Королівством, яке дає ЗСУ змогу ефективно захищатися від нападу агресора, зокрема, завдяки далекобійній зброї. Він також зауважив, що ще одним важливим пріоритетом напередодні зимового періоду є посилення української системи ППО для захисту громадян та критичної інфраструктури від російських обстрілів.

Також обговорили безпекову ситуацію в Чорному морі та подальшу роботу альтернативного "зернового коридору".

Окрему увагу приділили питанням євроатлантичної інтеграції нашої держави й підтримки Великою Британією прогресу України у питанні членства в НАТО.

Хороша зустріч. Зброя для фронту, посилення ППО, захист наших людей і критичної інфраструктури. Вдячний Британії за підтримку!
– підсумував Зеленський.

Девід Камерон зустрівся з Зеленським: дивіться відео

Камерон відвідав Одесу: деталі поїздки

Як пише Sky News, Девід Камерон став першим міністром Великої Британії, який відвідав український чорноморський порт в Одесі з часу російського вторгнення.

Він "на власні очі" побачив, як Україна "відтісняє російські сили в Чорному морі, щоб забезпечити доступ до зерна для вразливих верств населення у світі", – заявили в Міністерстві закордонних справ.

Як міністр закордонних справ, підтримка України проти путінської агресії життєво важлива, тому я радий здійснити цей перший візит як державний секретар,
– сказав Камерон.

Камерон запевнив Україну в підтримці

За словами Камерона, сподівання Росії перечекати війну, і що Захід врешті-решт зосередить свою увагу на чомусь іншому, є "дуже далеким від істини".

Він розповів, що в розмовах з президентом Зеленським на новій посаді "чітко дав зрозуміти, що Велика Британія і наші партнери підтримуватимуть Україну та її народ стільки, скільки буде потрібно для досягнення перемоги".

"З настанням зими ми продовжуємо підтримувати український народ, який протистоїть незаконному вторгненню Путіна. За останні три місяці вони відтіснили Росію в Чорному морі й відкрили життєво важливі морські торговельні шляхи для української економіки і світових поставок продовольства", – зазначив глав МЗС Британії.

Перебуваючи в Одесі, міністр закордонних справ оголосив про посилення підтримки України. Вона включає надання необхідних зимових товарів для людей, евакуйованих з прифронтових районів.

В Одесі Камерон разом з українським колегою Дмитром Кулебою обговорив розширення міжнародної коаліції підтримки української "формули миру", нові шляхи експорту української агропродукції, а також нарощування поставок Україні озброєння, зокрема систем протиповітряної оборони.

Зі свого боку Кулеба розповів, що обговорив з британським колегою наступні спільні кроки для наближення перемоги України.

Вдячний моєму колезі за те, що він підкреслив видатні успіхи України у відтісненні російського флоту від наших берегів і відновленні зернового коридору,
– написав він.

Під час візиту в Київ Камерон обговорив прагнення вступу України до НАТО з віцепрем'єркою Ольгою Стефанішиною, а з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем говорили про плани з відновлення та реконструкції України.

Глава британського МЗС також відвідав інноваційно-технологічний хаб Unit City, де зустрівся з молодими підприємцями.

Девід Камерон: що про нього відомо

  • Камерон отримав якісну та дорогу освіту в найкращих британських приватних школах. Був відмінником, дотримуючись родинної традиції – вступив до Ітонського коледжу, де проявив особливі успіхи у вивченні історії мистецтв.
  • Після закінчення Ітону та вступу до Оксфорду Камерон мав майже річну перерву у навчанні (1985 рік). За цей час він встиг побути асистентом у свого хрещеного – політика і депутата парламенту, Камерон був присутній на дебатах в Палаті громад і навіть допомагав у підготовці деяких матеріалів. Також Камерон встиг помандрувати – відвідав Гонконг, який тоді був колонією Великої Британії, а також СРСР, де владу все ще утримували комуністи.
  • У парламенті Камерон став членом парламентського комітету з внутрішніх справ. Ця позиція дозволила йому зарекомендувати себе як молоду зірку та майбутню надію консерваторів. У 2003 році Камерон вже став заступником голови партії. Він опікувався питаннями місцевого самоврядування. Поразка Торі на виборах не позначилась на Камероні негативно – він отримав важливу посаду міністра освіти тіньового кабінету опозиції й використав цей пост для подальшого кар'єрного зростання. Восени 2005 року він переміг на партійних "праймеріз" консерваторів і став лідером партії Торі з результатом 78% підтримки.