Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Як зауважує експерт, визнання Держдепом США Росії фактично стороною конфлікту на Донбасі – надзвичайно сильний месидж. Адже ще півтора року тому Україну лякали тим, що, коли Трамп стане президентом, США займуть проросійську позицію. Цього, говорить Давидюк, не сталося, і США демонструють, що стоять на захисті прав і свобод цивілізованого світу, і не піддаються впливу і тиску Росії.

В той же час, зауважує політолог, конфлікт на Донбасі – це сповільнена війна з постійними жертвами.

Росія тримає Україну в депресивній політичній, економічній і депресивній зоні. Це дуже вигідно Москві, яка вже навчилася фінансувати війну за рахунок політичних українських корупціонерів – чиновників-утікачів, які зараз живуть в РФ,
– зазначає Микола Давидюк.

Водночас, наголошує експерт, Росія несе великі витрати, пов’язані з економічними санкціями.

"Період політичного застою Путіна почав супроводжуватися економічним застоєм. Російська економіка несе збитки, не розвивається, не модернізується, не виходить на закордонні ринки. В Росію не заходить іноземний капітал. Персональні санкції США проти російських високопосадовців, які будуть введені в лютому, вдарять по оточенню Путіна і зрикошетять по самому президенту РФ", – переконаний політолог.

Тому, вважає Давидюк, США логічні в своїх діях, роблячи поступові, але наростаючі заяви. Зокрема, за словами експерта, спочатку США ухвалюють рішення про надання протитанкових комплексів "Джавелін" Грузії. Зараз у Вашингтоні говорять, що готові продавати Україні "Джавеліни".

Нагадаємо, Державний департамент США закликав Росію припинити війну на Донбасі. Адже саме Росія розпочала цей конфлікт.

Читайте також: Конфліктність і війна: експерти про головні провали 2017 року (Інфографіка)